ÜYELİK SÖZLEŞMESİ


Lütfen aşağıdaki şart ve koşulları dikkatlice okuyunuz. Rafinera Yiyecek İçecek Gıda Hizm. San. Ve Tic. A.Ş.’den verdiğiniz sipariş ile birlikte aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılırsınız. Bu şart ve koşullar 02.04.2020 tarihinde güncellenmiştir.


RAFİNERA SERVİSİ

Rafinera’dan sipariş vermek çok kolaydır. 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri veya www.rafinera.com web sitesi aracılığı ile sistemimize kayıt olabilirsiniz.


Amacımız size ihtiyaç duyduğunuz servisi verebilmektir. Bunun için beslenme tercihiniz ve boy, kilo, yaş gibi kişisel verileriniz hakkında detaylı bilgilerinizi almaktayız. Alınan kişisel bilgileriniz üçüncü kişilerle paylaşılmamakta, yalnızca hizmete yönelik olarak alınmakta ve saklanmaktadır. Ödemenin tahsilatından en az 2 iş günü sonrasında aldığınız beslenme planı için başlatma talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemden sonra sahip olunan paketler 1 yıl süresince kullanılabilir olup bu süreden sonra bedel iadesi olmaksızın kullanılamaz. Rafinera kendi takdiri ile yeni siparişleri kabul etmeme hakkına sahiptir.


Sistemimize kaydolduğunuzda bize bildirdiğiniz bilgilerin doğruluğundan ve seçtiğiniz beslenme planından, beslenme biçiminden sorumluluk kabul etmeyiz. Biz Rafinera olarak satın aldığınız beslenme planınıza ve WHO verilerine uygun olarak günlük kalori, karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları hesaplanmış olan günlük menüleri, ihtiyaca göre hazırladığı gıda paketlerini ve soğuk sıkım meyve ve sebze sularını oluşturur kapınıza kadar size teslim ederiz.


Rafinera beslenme planları sağlıklı ve dengeli beslenme konsepti üzerine kuruludur. Rafinera ürünleri, kalorisi hesaplanmış 1100 Kalori, 1300 Kalori, 1500 Kalori, 1700 Kalori, 1900 Kalori ve 2100 Kalorilik beslenme planları doğrultusunda hazırlanan standart gıda paketlerini, ihtiyaca göre diğer planladığı ve hazırladığı gıda paketlerini ve soğuk sıkım meyve ve sebze sularını içermektedir. Rafinera Classic ve Protein Plus beslenme planları ise "3 ana ve 2 atıştırmalık ara öğün" olmak üzere tüm gün boyunca tüketmeniz gereken toplam 5 öğün yemekten oluşmaktadır. İhtiyaca göre diğer planladığı ve hazırladığı gıda paketlerinde tercihe göre düşük yağ oranına sahip veya yüksek protein & düşük karbonhidrat içeren paket seçenekleri bulunmaktadır. EvdeKal Yemek Paketleri 2 kişilik öğlen ve akşam yemeklerini içermektedir. Rafinera Reset paketleri ise yiyecekler ve cold pressed sebze meyve karışımı Rafinera Juice’lar ile planlanmıştır. Katı ve sıvı besinleri bir arada sunan Rafinera Reset menüleri 3 günde bir kendini tekrarlarken, günde toplam yaklaşık 1000 Kalori içeren 6 öğün şeklinde planlanmıştır. Menü içeriği 2 adet Juice, 1 adet Çorba, 2 adet atıştırmalık ve 1 adet salatadan oluşmaktadır. Rafinera Protein Plus beslenme planımızda ise, WHO prensiplerinin yanı sıra yeni beslenme trendlerini de takip ederiz. Her iki beslenme planında da günlük almanız gereken kalori miktarları ve bu kalorinin öğün bazındaki yağ, protein ve karbonhidrat değerleri hesaplanır. Ürünlerin kalori değerleri, yemekler ev usullerine uygun pişirilip elle dolum yapıldığından belirlenen miktara göre +/- %10 kaloriyi geçmemek üzere değişiklik gösterebilir.


Rafinera Protein Plus beslenme planımızda günlük menülerimizin glisemik ortalama değerleri daha düşük olup daha yüksek oranda protein sunarız (Ortalama günlük %35 protein olacak şekilde dizayn edilmiştir). Makarna, pirinç, ekmek, beyaz un ve katkı şeker gibi karbonhidrat öğeleri içermez, karbonhidrat ihtiyacınızı doğal ve lif oranı yüksek besinlerle karşılarız. Sistemimizde menülerimizi besin değerleri dengeli bir biçimde diyetisyenlerimiz, gıda mühendislerimiz ve beslenme biçimine uygun olarak spor eğitmenlerimiz ile organize ederiz. Eğer herhangi bir hastalık ya da alerjiniz var ise veya bu konuda bir endişeniz var ise, Rafinera menüleri bu tip özel durumlar göz önünde bulundurulmadan hazırlandığından, servisimizden faydalanmadan önce doktorunuza danışmak sizin sorumluluğunuzdur. Rafinera hastalık veya özel beslenmeye yönelik bir çalışma yapmamaktadır. Rafinera karşılaşılabilecek hiçbir sağlık problemi ve hedefe ulaşamamanın sorumluluğuna sahip değildir.


Rafinera servisi beş farklı beslenme planı içerir. Rafinera Classic paketlerindeki menülerimiz düşük yağ oranı ile karbonhidrat, protein, yağ dağılımı yapılarak profesyoneller tarafından planlanır. Sağlıklı ve dengeli beslenme kuralları çerçevesinde düşük yağ ile beslenmek vücudunuzda depolanan yağları yakmanıza yardımcı olmaktadır. Protein Plus menümüz spor yapan ve protein oranı yüksek, karbonhidrat oranı düşük yemekler tüketmek isteyen kişilerin beslenme ihtiyacını karşılamaya destek olmak için hazırlanmıştır. EvdeKal Yemek Paketleri'nde tercihe göre düşük yağ oranına sahip veya yüksek protein & düşük karbonhidrat içeren paket seçenekleri bulunmaktadır. EvdeKal Yemek Paketleri 2 kişilik öğlen ve akşam yemeklerini içermektedir. Juice Cleanse ise kısa bir süre katı yiyecek tüketmeden, besin değeri yüksek, vitamin ve mineral dolu cold press içecekler ve kaju sütü gibi protein ağırlıklı Juice’larla beslenme yöntemidir. Rafinera Juice paketlerinin amacı katı yiyeceklerden kısa bir süreliğine uzak durarak sindirim sistemimizi rahatlatmak ve vücudumuzdaki toksinlerin atılmasını, hücrelerimizin yeniden yapılanmasını sağlamaktır. Rafinera Reset kısa bir süre (ayda ortalama 3 gün yapılması önerilir) boyunca vücudu vitamin, mineral ve canlı enzimlerle besleyen bir temizlenme programıdır.


Rafinera sisteminde siz önce hedefinizi belirleyerek istediğiniz beslenme planını seçersiniz. ardından beslenme planınızın günlük almak istediğiniz kalorisine karar verirsiniz. Son olarak Rafinera’dan hangi öğünleri veya Juice planını tercih ettiğinizi belirledikten sonra teslimat bilgilerinizi bizimle paylaşmanızın ardından ödeme işlemleriniz tamamlanır ve belirlenen tarihlerde Rafinera paketleriniz istediğiniz adrese teslim edilmeye başlar.


Rafinera sadece yemek ve soğuk sıkım içecek servisi vermektedir. Günlük Rafinera kutularının standart olanlarında sadece besin maddeleri servis edilmektedir. İsteğe bağlı olarak ek ücret karşılığında çatal-bıçak gibi ek ürünler de paketlere eklenebilmektedir.


DİYETİSYEN TAVSİYESİ

Diyetisyenlerimiz günlük menülerinizi organize etmemize önderlik yapmaktadır. Diyetisyenlerimizin web sitemiz üzerinden e-mail yolu ile beslenmenizle ilgili tavsiye ve yönlendirmeleri özel sağlık problemlerinde dikkate alınmaması gereken, genel tavsiyelerdir. Bir sağlık sorununuz var ise veya sağlığınız hakkında endişeniz var ise lütfen en kısa zamanda diyetisyeninize veya doktorunuza danışın.


ÖDEME

Ödemelerinizi kredi kartı, havale veya bazı yemek kartları ile gerçekleştirebilirsiniz. Servisimize kayıt olduğunuzda sahip olduğunuz paketin toplam tutarı, en geç paketlerinizin başlama tarihinden 2 iş günü öncesinde saat 16:30’a kadar tahsil edilir. Bu süre içinde ücret tahsil edilemez, eksik tahsil edilir ya da güncel ödeme şeklinden farklı bir yöntem ile ödenir ise, Rafinera siparişi iptal etme veya değiştirme hakkına sahiptir.


Rafinera sisteminde özel besin tercihlerine uygun yemek üretimi yapılmamakta olup standart olarak aşağıdaki kaloriler ile belirtilen beslenme planlarının üretimi yapılmaktadır.
Rafinera Classic 1100 kkal, 1500 kkal, 1900 kkal
Rafinera Protein Plus 1300 kkal, 1700 kkal , 2100 kkal
EvdeKal Yemek Paketleri'nde tercihe göre düşük yağ oranına sahip veya yüksek protein & düşük karbonhidrat içeren paket seçenekleri
Rafinera Juice; Süper Fit Juice Seti, Denge Juice Seti, Aktif Juice Seti, Arınma Juice Seti, Yenilenme Juice Seti, Yüksek Voltaj Juice Seti, Gökkuşağı Juice Seti.
Rafinera Reset Paketi; menüleri 3 günde bir kendini tekrarlarken, günde yaklaşık 1000 kkal içeren 6 öğün şeklinde planlanmıştır. Menü içeriği 2 adet Juice, 1 adet Çorba, 2 adet atıştırmalık ve 1 adet salatadan oluşmaktadır.


Rafinera Protein Plus ve Classic beslenme planları aşağıdaki öğün alternatifleri ile servis edilmektedir.
Tam günlük program (Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
Sabah kahvaltısız program (Öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
Öğlensiz program (Sabah kahvaltısı, akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
Akşamsız program (Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
Gündüz programı (Öğlen yemeği ve 2 ara öğünü içermektedir.)

EvdeKal Yemek Paketlerimiz her gün size soğuk zincir ile teslim edilen 2 kişilik öğlen ve akşam yemeklerini içermektedir.


Rafinera’dan aldığınız servisin fiyatı seçtiğiniz beslenme planına, belirlediğiniz kalori paketine, sağlıklı beslenme paketine, istediğiniz öğün alternatifine ve toplu olarak satın aldığınız gün sayısına göre değişiklik göstermektedir.


Eğer paketinize devam etmek istiyorsanız, paket bitiminde bizimle tekrar iletişime geçmeniz veya ilk siparişinizde size yollanan kullanıcı adı ve şifreniz ile www.rafinera.com üzerinden veya 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımız üzerinden yeni paket satın almanız gerekmektedir. Aksi takdirde devam etmek istemediğinizi varsayarız. Fiyatlarımız önceden bildirmeksizin değişebilir. Hali hazırda sahip olduğunuz bir paket varsa, ek ücret ödemeniz gerekmez. Paketinizin bitiminden sonra alacağınız yeni paketlerde yeni tarife üzerinden ücretlendirilirsiniz.


Teslimat ve fatura adresleriniz farklı ise lütfen kaydınızı yaptırırken bize bildiriniz. Paketleriniz her gün size irsaliye ile teslim edilir. Faturanız e-fatura veya e-arşiv faturası olarak mail adresinize iletilir.

TESLİMAT

Rafinera paketlerimiz İstanbul ve Ankara il sınırları dahilinde belirli ilçelere teslim edilir. Servis verdiğimiz ilçelerin listesini www.rafinera.com web adresindeki servis bölgelerimiz bölümünden veya 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan öğrenebilirsiniz. Size en iyi ve kaliteli servisi verebilmek için teslimat bölgelerine göre Rafinera tarafından belirlenen 07.30-08.30, 08.30-09.30, 09.30-10.30 arası olmak üzere 3 farklı saat diliminde servis vermekteyiz. Paketlerinizin belirttiğiniz adrese teslim edilmesini istediğiniz saat dilimlerini siz belirlemelisiniz.


Rafinera 1 gün için satın aldığınız tüm öğünleri belirlediğiniz saat diliminde tek bir taşıma kutusu içerisinde size teslim etmekle yükümlüdür. Rafinera teslimatlarını günde bir defa olacak şekilde organize eder.

Siparişinizi oluşturma aşamasında belirttiğiniz teslimat tercihleriniz doğrultusunda teslim edilir. İrsaliye imzalamamayı tercih ettiğinizde bu durumdan oluşabilecek tüm konuların sizin sorumluluğunuzda olacağını belirtmek isteriz. Paketleriniz tercihiniz doğrultusunda size teslim edilmemesi durumunda irsaliye imzalatılamayacaktır. Bu durumdan oluşabilecek tüm konuların sizin sorumluluğunuzda olacağını belirtmek isteriz. İrsaliye imzalayacağınızı belirttiğiniz durumda irsaliyelerinizi imzalamanız ve teslimat saatini yazmanız ile birlikte, paketinizi teslim aldığınızı ve paketinizdeki öğünlerinizin eksiksiz olduğunu kabul etmiş sayılırsınız. Eksik öğün/ler olduğunu fark etmeniz durumunda, size paketinizi teslim eden kuryeye tutanak tutturmanız gerekmektedir.


Günlük teslimatlar sırasında seçmiş olduğunuz saat diliminde ve bildirmiş olduğunuz adreste paketinizi getiren kurye 5 dk. süresince size veya paketinizin teslim edilmesini bildirdiğiniz kişiye ulaşamaz ise paketleriniz Rafinera mutfağına geri getirilir. Geri gelen paketler aynı gün saat 18:00’a kadar Rafinera mutfağında hijyenik koşullarda muhafaza edilir. Bu süre içerisinde paketlerinizi kendi imkanlarınız ile Rafinera mutfağından teslim alabilirsiniz. Teslim alınmayan paketler saat 18.00 itibariyle Rafinera sorumluluğunda değildir.


Trafik, motor kazası gibi elde olmayan sebeplerden ötürü paketinizi teslim etmekte gecikme yaşanabilir. Bu durumda paketlerinizi normal teslimat saatinden en fazla 2 saat gecikmeli olarak teslimat bölgelerimiz dahilinde istediğiniz adrese yönlendiririz. Eğer bu süre 2 saati geçerse o günkü paketinizi 1 yıl içerisinde istediğiniz bir zaman kullanabilirsiniz. Size teslim edilecek paketin geç kaldığını teslimat saat diliminin bitmesinin ardından 30 dk. içerisinde haber vermediğiniz takdirde Rafinera olabilecek gecikme/aksaklıklardan sorumlu değildir.

KULLANIM

Ürünlerimiz sağlık açısından hijyenik ve özel koşullarda hazırlanıp, bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenirler. Siz de öğünlerinizi buzdolabında muhafaza ediniz. Soğuk zincir ile size teslim edilen Rafinera yemeklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak tamamen sizin sorumluluğunuzdadır.


Rafinera mutfağından çıkan hiçbir üründe koruyucu katkı maddeleri kullanılmadığından tüm ürünler günlük olarak taze ürünler kullanılarak hazırlanır. Lütfen size servis edilen ürünleri ısıtma talimatlarına uygun olarak ısıtınız ve en geç teslim aldığınız kutunun üzerinde yazan son kullanım tarihinde tüketiniz. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek herhangi bir problemden Rafinera sorumlu değildir.


PAKETLERİMİZ

Ürünlerimizi size mükemmel bir halde ulaştırmaya özen gösteririz. Eğer eksik bir öğün gönderilirse, kuryemizden paketinizi teslim aldığınız sırada mutlaka tutanak tutmalısınız. Teslimat anında paketin ezik olması, öğün ambalajlarının açık olması gibi herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında paketleri teslim eden kuryeye bilgi verilmesi ve konu ile ilgili tutanak tutulması gerekmektedir. Bu durumda kurye paketi Rafinera mutfağına geri getirir ve sorunlu olan öğünler için gerekli işlem yapılır. Gıda Mühendislerimiz gözetiminde, elimizde bulundurduğumuz şahit numuneler ile karşılaştırma ve yapılacak olan diğer değerlendirmelerden sonra, sorunun Rafinera’dan kaynaklandığı durumlarda
1) İmkan dahilindeyse, sizin tercihleriniz doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istediğiniz adrese teslim edilir.
2) Aksi takdirde 1 sene içerisinde istediğiniz günde sorunlu olan öğün/paketi kullanabilirsiniz.


Paketinizi teslim almanızın ardından öğünleriniz ile ilgili herhangi bir sorun olduğunu fark etmeniz durumunda konuyu en geç ertesi gün saat 10.00’a kadar 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan bildirmeniz gerekmektedir. Kendi imkanlarınız ile veya size ertesi gün gelen kurye ile sorunlu öğünleri Rafinera mutfağına geri yollamanız gerekli işlemlerin başlamasına yetecektir. Gıda Mühendislerimiz gözetiminde, elimizde bulundurduğumuz şahit numuneler ile karşılaştırmak ve yapılacak olan diğer değerlendirmelerden sonra, sorunun Rafinera’dan kaynaklandığı durumlarda
1) İmkan dahilindeyse, sizin tercihleriniz doğrultusunda aynı gün içerisinde geçerli öğünler servis alanımız içerisindeki istediğiniz adrese teslim edilir.
2) Aksi takdirde 1 sene içerisinde istediğiniz günde sorunlu olan öğün/paketi kullanabilirsiniz.


İPTAL, ERTELEME, DEVRETME VE DEVAM ETME

Satın alınan Rafinera servisi ile ilgili diyetisyen ve üretim ekibimizin çalışmaları en az 2 iş günü öncesinden başlamaktadır. Üretim için gerekli olan malzemelerin alımı en az 2 iş günü öncesinden yapıldığından sahip olunan paketler iptal edilip ücret iadesi yapılamasa da kalan paketler devredilebilir veya kullanımı daha sonraki bir tarihe ertelenebilir.


Sahip olunan paketler ödeme işlemi tamamlandıktan sonra 1 yıl içerisinde kullanılabilir. Her türlü erteleme isteğinin en az 2 iş günü öncesinden saat 16:30’a kadar 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan haber verilmesi, teyidinin alınması veya www.rafinera.com’dan kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak online olarak ilgili işlemin yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde erteleme/düzenleme gerçekleştirilemez. aynı şekilde, dondurulan paketlere devam etmek için 2 iş günü öncesinden en geç 16:30’a kadar 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan haber verilmesi, teyidinin alınması veya www.rafinera.com web sitemize kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilgili işlemin yapılması gerekmektedir.

Adres ve teslimat saati değişiklikleri için 1 iş günü öncesinden en geç saat 16:30’a kadar değişikliğin 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan bildirilmesi, teyidinin alınması veya www.rafinera.com web sitemizden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak ilgili işlemin online olarak yapılması yeterlidir.


Menülerin devredilen kişiye uygun hale getirilmesi için en az 2 iş gününe ihtiyacımız vardır. Devir işleminin sağlıklı olması için en az 2 iş günü öncesinden en geç 16:30’a kadar haber veriniz. Aksi takdirde menüler önceki paket sahibinin günlük kalori belirlemesine göre gönderilecektir.


Tarih değişikliklerinizde en az 2 iş günü öncesinden en geç 16:30’a kadar, teslimat saat ve adres değişiklikleriniz için en az 1 iş günü öncesinden en geç saat 16:30’a kadar ilgili işlemleri yapıyor olmanız işleminizin gerçekleşmesi için zorunludur.


Paketleriniz ile ilgili taleplerinizi bize e-posta yolu ile iletmeniz durumunda 30 dk içerisinde bizden yazılı geri dönüş almamanız durumunda teknik aksaklık dolayısıyla e-postanızın elimize ulaşmamış olma ihtimali ile 0(212) 323 30 10 numaralı Müşteri Hizmetleri hattımızdan talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Teknik sebepler ile elimize ulaşmayan taleplerinizin yerine getirilmemesinden Rafinera sorumlu değildir. Rafinera sistemi yapılan tüm düzenlemeleri e-posta yolu ile size iletmektedir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler sizin sorumluluğunuzdadır. Sistemde yapılan düzenlemelerin e-posta yolu ile size gelmesinin ardından bu e-postayı kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Tüm değişikliklerin 16:30’a kadar yapılmış olması gerektiğini hatırlatırız.


İade durumu söz konusu olursa teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa uygulanan indirim farkı tutarı ve ardından %30 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir


ÜYELİK SÖZLEŞMESİNDE DEĞİŞİKLİK

Rafinera herhangi bir zaman bu koşul ve şartların herhangi birinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerin tümü web sitesinde yayınlanacak veya günlük Rafinera paketiniz içerisinde size teslim edilecektir. Eğer bu değişiklikler yapıldıktan sonra, Rafinera’dan sipariş verirseniz yapılan bu değişiklikleri bağlayıcı olarak kabul etmiş sayılırsınız.


WEB SİTESİ VE YAYINLARIN KULLANIMI

Web sitemizdeki herhangi bir içeriğin (Bilgilerin, tariflerin, menülerin, metin ve grafiklerin, yazılımların, tümü veya bir kısmının) izinsiz kopyalanması veya yayınlanması yasaktır. Sipariş vermek, ürünlerin kullanımı ile ilgili bilgi sahibi olmak veya tavsiye etmek amacıyla, yazdırmak veya başka bir yere kopyalamak bir problem teşkil etmez. Ancak, herhangi başka bir amaçla Rafinera’dan yazılı izne sahip olmaksızın kopyalamak, değiştirmek ve başka kaynaklara iletmek yasaktır. “Rafinera” tescilli olarak bizim markamızın adıdır ve bu isim başka bir amaçla kullanılamaz.


KANUN VE YARGILAMA SEÇİMİ

Bu koşul ve şartlardaki tüm maddeler Türk Kanunlarına uygundur. Web sitesi kullanımı ve Rafinera’dan alışveriş ile ilgili taraflar arasında doğacak herhangi bir anlaşmazlıkta İstanbul (Merkez) mahkemeleri bağımsız yargılama ve karar verme hakkına sahiptir.


GENEL HÜKÜMLER

Herhangi bir yükümlülüğümüzde oluşan gecikme ve hataların kontrolü elimizde olmadığı veya bilinçli olarak yapılmadığı sürece bu gecikme ve hatalardan Rafinera sorumlu tutulamaz. Bu koşul ve şartlar, Rafinera ve sizin aranızdaki anlaşmanın tümüdür ve daha önceki herhangi bir anlaşmayı geçersiz kabul eder.


GİZLİLİK POLİTİKASI

Rafinera için size ihtiyaç duyduğunuz servisi sağlayabilmek için kişisel bilgilerinize sahip olmak önemli ve gereklidir. Adınız, telefon numaralarınız, adresiniz gibi bilgilerin dışında, sağlıklı beslenmenizi sağlayabilmek için gerekli olan birçok bilgi de size sorulur. Yenilik ve kampanyalarımızı size duyurabilmek için de iletişim bilgilerinizden faydalanırız. Eğer kampanyalarımızdan haberdar olmak istemiyorsanız bunu bize bildirmeniz yeterlidir. Zaman zaman üyelerimizi daha iyi tanımak ve sistemimizi geliştirmek için size bir takım anketler ve sorular yöneltebiliriz. Kendi isteğiniz doğrultusunda bize yardımcı olabilirsiniz. Bilgilerinizin tümü sizin izninizle alınır. Bilgileriniz asla başka kurum ve kişilerle paylaşılmaz.


MÜCBİR SEBEPLER

Rafinera, tabii afetler, sivil veya askeri makamların eylemleri, dahili karışıklık, harp, grev, yangın, salgın hastalık vb. gibi mücbir sebeplerin meydana gelmesi halinde işbu sözleşmede yazılı taahhütlerini, edimlerini mücbir sebep ortadan kalkıncaya kadar durdurma hak ve yetkisine sahiptir. Bu durumda müşterinin mücbir sebep süresince kullanamadığı paketlerinin kullanım geçerlilik süreleri mücbir sebebin ortadan kalkması halinde kalan süreye eklenecektir. Müşteriler herhangi bir hak kaybına uğramayacaktır.


Kredi kartı ve diğer bilgiler:
Ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirmek için kredi kartınızın numarası, son kullanma tarihi ve CSV numarasına ihtiyaç duyarız. Bu bilgiler hiçbir şekilde Rafinera tarafından kaydedilmez. Faturanızı kesmek için ihtiyaç duyduğumuz fatura adresiniz, TC kimlik numaranız, vergi daireniz ve numaranız hiç kimseyle veya kurumla paylaşılmaz.


Not: Rafinera 1 Ocak, Pazar günleri, resmi tatiller ve bayramlar hariç, yılın kalan tüm günlerinde yemek servisi vermektedir. Rafinera, kendi ihtiyaçları dahilinde farklı günlerde 2 iş günü öncesinden üyelerine haber vermek koşuluyla servis vermeme hakkına sahiptir.