Satış Sözleşmesi

Madde 1 Taraflar ve Konu:

Bu sözleşme, Rafinera telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya Rafinera’ya ait www.rafinera.com internet sitesinden elektronik ortamda gıda maddeleri satın alan kişi (bundan böyle ALICI olarak anılacaktır) ile ‘‘Hürriyet Mah. Yurt Sok. No:44 Mert İş Hanı Kat: 5 D:6 Çağlayan İstanbul’’ adresinde bulunan satıcı Rafinera Yiyecek İçecek Gıda Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş. (bundan böyle RAFİNERA olarak anılacaktır) arasındaki alışverişe ilişkin olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkındaki Yönetmelik hükümleri kapsamında yapılan ürün satışı ve teslimi koşulları ile tarafların hak ve yükümlülüklerini saptamaktadır.

Alıcı, Rafinera’nın isim, ünvan, açık adres, telefon ve varsa diğer erişim bilgileri, internet sitesinde yayınlanan yemek paketlerinin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil satış fiyatı, ödeme şekli ve teslimat koşulları, sözleşmenin süresi ve satışa konu paket ile ilgili tüm ön bilgiler konusunda açık, anlaşılır ve internet ortamına veya telefonla iletişime uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini, bu ön bilgileri kayıt altına alınan telefon görüşmesinde veya elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal sipariş verdiğini kabul ve beyan eder. Rafinera’nın telefon kayıtları, web sitesi kayıtları, www.rafinera.com sitesinde yer alan ön bilgilendirme ve alıcı tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

Madde 2 Sözleşme Tarihi ve Yürürlüğü:

Alıcı siparişlerini Rafinera telefon danışmanlığı hattı üzerinden telefonla veya www.rafinera.com web sitesine kayıt yaparak elektronik ortamda gerçekleştirir. Sözleşme, Alıcı’nın sipariş verdiği tarihte o günkü fiyatlarla oluşturulur. Her ne kadar sözleşme kurulmuş olsa da Alıcı oluşturduğu siparişin ödemesini sözleşme imzasından, kuruluşundan sonra Rafinera fiyat artışı yaptıktan sonra gerçekleştirirse, müşterinin siparişini oluşturmuş olduğu ürünlerin fiyatı yeni fiyatlandırmaya göre düzenlenecektir. Alıcı yeni fiyatlara göre ödeme yapmakla yükümlüdür. Sipariş açtığında oluşturulmuş sözleşme içeriği fiyatlar haricinde tamamen geçerli sayılacaktır. Alıcı, ödemeyi yapmakla yeni fiyatları kabul etmiş sayılacak ve sözleşme ödeme sonrasında yürürlüğe girmiş olacaktır. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi ve seçilen ürün paketinin teslimatına başlanması için Alıcı’nın sipariş ettiği paket bedelini tam olarak ödemiş olması şarttır. Sözleşme, Rafinera’nın sözleşmeye konu son günlük öğünü sözleşme koşullarında teslimi ile kendiliğinden sona erer. Alıcı bu hususu yani sözleşme kuruluşundan sonra gelişen ekonomik ve ticari şartlar dahilinde kendi ödemesini tamamen yapana kadar Rafinera’nın fiyat artırma hak ve yetkisinin olduğunu kabul eder.

Madde 3 Gıda Ürünleri Beslenme Planları:

Rafinera, kalorisi hesaplanmış yemekler ile sağlıklı ve dengeli beslenmek isteyen kişilere 1100 Kalori, 1300 Kalori, 1500 Kalori, 1700 Kalori, 1900 Kalori ve 2100 Kalorilik beslenme planları doğrultusunda hazırladığı standart gıda paketlerini (Ürün), EvdeKal Yemek Paketleri ve ihtiyaca göre diğer planladığı yemek paketleri için hazırladığı gıda paketlerini (Ürün) ve soğuk sıkım meyve ve sebze sularını (Ürün) müşterilerinin adreslerine teslim ederek hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaktadır.

Rafinera, Alıcı’nın belirlediği (günlük kalorisi ve bu kalorinin karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları hesaplanmış) kalori paketine göre hesaplanmış günlük mönüleri, ihtiyaca göre planlanan yemek paketlerini ve tercihe bağlı olarak hazırlanan soğuk sıkım meyve ve sebze sularını oluşturarak Alıcı’nın adresine günlük paketler halinde teslim edecektir. Ürünlerin kalori değerleri, yemekler ev usullerine uygun pişirilip elle dolum yapıldığından belirlenen miktara göre +/- %10 kaloriyi geçmemek üzere değişiklik gösterebilir. Belirlenen kalori miktarları tam günlük (5 öğün) beslenme planları için geçerlidir. Öğün tercihlerine göre kalori miktarı değişecektir.

Alıcı, siparişinin oluşturulmasında telefonla veya elektronik ortamda hedefleri, beslenme tercihleri, boy, kilo, yaş gibi özellikleri hakkında Rafinera’ya bilgiler verir ve önerilerini alır; ancak hangi standart Rafinera paketi siparişinde bulunacağına, hangi öğünleri tercih ettiğine veya hangi Juice paketini seçeceğine Alıcı karar verir.

Besin kalori değerleri Rafinera diyetisyenleri ve gıda mühendisleri tarafından organize edilen Rafinera mönüleri hastalık, alerji gibi kişisel sağlık sorunları göz önünde bulundurulmadan hazırlandığından, Alıcı’nın bu gibi durumlarda sipariş vermeden önce doktoruna danışması gerekir. Rafinera, Alıcı’nın hastalık veya gıda alerjisi gibi nedenlerle karşılaşılabileceği sağlık problemlerinden ve belirlediği hedefe ulaşamamasından sorumlu değildir.

Alıcı, Rafinera diyetisyenlerinin günlük mönülerinin organize edilmesinde yol göstericilik yaptığını, Rafinera diyetisyenleri ile web sitesi üzerinden, e-mail yoluyla veya telefonla yaptığı görüşmelerin özel sağlık sorunlarının göz önünde bulundurulmadığı genel tavsiyeler mahiyetinde olduğunu, özel sağlık sorunlarının bulunması durumunda bu görüşmelerle yetinmeyip diyetisyeni veya doktoruna danışması gerektiğini bildiğini beyan eder.

Rafinera Classic ve Protein Plus Kalori Paketleri aşağıdaki öğün alternatifleri ile servis edilmektedir.

 • Tam günlük program (Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir).
 • Sabah kahvaltısız program (Öğlen ve akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
 • Öğlen veya Akşam yemeksiz program (Sabah kahvaltısı, öğlen veya akşam yemeği, 2 ara öğünü içermektedir.)
 • Gündüz programı (Öğlen yemeği ve 2 ara öğünü içermektedir.)

EvdeKal Yemek Paketleri'nde tercihe göre düşük yağ oranına sahip veya yüksek protein & düşük karbonhidrat içeren paket seçenekleri bulunmaktadır. EvdeKal Yemek Paketleri 2 kişilik öğlen ve akşam yemeklerini içermektedir.

Rafinera Juice ürünleri aşağıdaki alternatifler ile servis edilmektedir.

 • Süper Fit Juice Seti (Candy Green - Sub Yellow - Smooth Red - Forest Green - Ginger Bomb - Smooth Green içeceklerini içermektedir).
 • Denge Juice Seti (Candy Green - Sunset Yellow - Super Red - Hawaiian Green - Ruby Red - Jungle Green içeceklerini içermektedir.)
 • Aktif Juice Seti (Candy Green - Hawaiian Green - Smooth Red - Super Green - Ruby Red - Protein Bomb içeceklerini içermektedir.)
 • Arınma Juice Seti(Candy Green - Sub Yellow - Smooth Red - Forest Green - Ginger Bomb - Smooth Green - Candy Green - Sunset Yellow - Super Red - Hawaiian Green - Ruby Red - Jungle Green içeceklerini içermektedir).
 • Yenilenme Juice Seti (Candy Green - Sub Yellow - Smooth Red - Forest Green - Ginger Bomb - Smooth Green - Candy Green - Hawaiian Green - Smooth Red - Super Green - Ruby Red - Protein Bomb içeceklerini içermektedir.)
 • Yüksek Voltaj Juice Seti (Candy Green - Sunset Yellow - Super Red - Hawaiian Green - Ruby Red - Jungle Green - Candy Green - Hawaiian Green - Smooth Red - Super Green - Ruby Red - Protein Bomb içeceklerini içermektedir.)
 • Gökkuşağı Juice Seti (Candy Green - Sub Yellow - Smooth Red - Forest Green - Ginger Bomb - Smooth Green - Candy Green - Sunset Yellow - Super Red - Jungle Green - Ruby Red - Hawaiian Green - Candy Green - Hawaiian Green - Smooth Red - Super Green - Ruby Red - Protein Bomb içeceklerini içermektedir.)

Rafinera Reset paketleri ise yiyecekler ve cold pressed sebze meyve karışımı Rafinera Juice’lar ile planlanmıştır. Katı ve sıvı besinleri bir arada sunan Rafinera Reset menüleri 3 günde bir kendini tekrarlarken, günde yaklaşık 1000kkal içeren 6 öğün şeklinde planlanmıştır. Menü içeriği 2 adet Juice, 1 adet Çorba, 2 adet atıştırmalık ve 1 adet salatadan oluşmaktadır.

Madde 4 Fiyat ve Ödeme Koşulları:

Ürün bedeli, Alıcı’nın seçtiği kalori paketine, öğün alternatifine ve satın alınan öğün gün sayısına göre verilen siparişin ödemesinin tamamının yapılıp sözleşme’nin yürürlüğe girme tarihinde Rafinera’nın www.rafinera.com internet sitesinde ilan edilen/Rafinera telefon hattı üzerinden bildirilen bedeldir. Ek ürün tanımlaması yapılan kampanya kapsamında açılan siparişlerde, beslenme planı değişikliği yapılması durumunda fiyat farkı oluşmamaktadır. Beslenme planı değişikliği sipariş açılırken tanımlanan şartlar çerçevesinde yapılabilmektedir.

Rafinera ürün fiyatlarını her zaman değiştirme hakkına sahiptir. Alıcının sözleşmenin sona ermesinden sonra yeniden siparişte bulunması halinde güncel tarife geçerli olacaktır.

Bedel, sadece günlük paketlerdeki gıda ürünleri ve bunların teslimi içindir. Alıcı, dilerse paketlere ek ücret karşılığında çatal-bıçak gibi ürünler de eklenebilir.

Ödemeler webden online ödeme, kredi kartı, havale/eft veya Rafinera’nın takdirine göre belirlediği ve değiştirme, yenilerini ekleme hakkını saklı tuttuğu yemek kartları ile yapılır.

Rafinera Classic Beslenme Paketi Fiyatlarımız

Tam günlük program (Kahvaltı, öğlen, akşam ve 2 ara öğün: Toplam 5 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1100 Kalori Paketi 1500 Kalori Paketi 1900 Kalori Paketi
90+ gün 55 ₺ 60 ₺ 65 ₺
30-89 gün arası 57 ₺ 62 ₺ 68 ₺
0-29 gün arası 60 ₺ 65 ₺ 72 ₺

Öğlen veya Akşam öğünsüz program (Kahvaltı, öğlen veya akşam, 2 ara öğün: Toplam 4 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1100 Kalori Paketi 1500 Kalori Paketi 1900 Kalori Paketi
90+ gün 49 ₺ 54 ₺ 58 ₺
30-89 gün arası 51 ₺ 56 ₺ 61 ₺
0-29 gün arası 54 ₺ 59 ₺ 65 ₺

Kahvaltı öğünsüz program (Öğlen, akşam ve 2 ara öğün: Toplam 4 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1100 Kalori Paketi 1500 Kalori Paketi 1900 Kalori Paketi
90+ gün 51 ₺ 56 ₺ 60 ₺
30-89 gün arası 53 ₺ 58 ₺ 63 ₺
0-29 gün arası 56 ₺ 61 ₺ 67 ₺

Gündüz programı (Öğlen ve 2 ara öğün: Toplam 3 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1100 Kalori Paketi 1500 Kalori Paketi 1900 Kalori Paketi
90+ gün 45 ₺ 50 ₺ 54 ₺
30-89 gün arası 47 ₺ 52 ₺ 56 ₺
0-29 gün arası 50 ₺ 55 ₺ 60 ₺Rafinera Protein Plus Beslenme Paketi Fiyatlarımız

Tam günlük program (Kahvaltı, öğlen, akşam ve 2 ara öğün: Toplam 5 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1300 Kalori Paketi 1700 Kalori Paketi 2100 Kalori Paketi
90+ gün 73 ₺ 82 ₺ 91 ₺
30-89 gün arası 76 ₺ 85 ₺ 94 ₺
0-29 gün arası 80 ₺ 89 ₺ 98 ₺

Öğlen veya Akşam öğünsüz program (Kahvaltı, öğlen veya akşam, 2 ara öğün: Toplam 4 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1300 Kalori Paketi 1700 Kalori Paketi 2100 Kalori Paketi
90+ gün 64 ₺ 73 ₺ 82 ₺
30-89 gün arası 67 ₺ 76 ₺ 85 ₺
0-29 gün arası 71 ₺ 80 ₺ 89 ₺

Kahvaltı öğünsüz program (Öğlen, akşam ve 2 ara öğün: Toplam 4 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1300 Kalori Paketi 1700 Kalori Paketi 2100 Kalori Paketi
90+ gün 67 ₺ 76 ₺ 85 ₺
30-89 gün arası 70 ₺ 79 ₺ 88 ₺
0-29 gün arası 74 ₺ 83 ₺ 92 ₺

Gündüz programı (Öğlen ve 2 ara öğün: Toplam 3 öğün, teslimat ve KDV dahil günlük fiyat)
Program Uzunluğu 1100 Kalori Paketi 1500 Kalori Paketi 1900 Kalori Paketi
90+ gün 60 ₺ 69 ₺ 77 ₺
30-89 gün arası 62 ₺ 71 ₺ 79 ₺
0-29 gün arası 66 ₺ 75 ₺ 83 ₺Rafinera Juice Beslenme Paketi Fiyatlarımız (KDV Dahil Fiyatlardır.)

Program Adı 1 günlük 2 günlük 3 günlük
Süper Fit Juice Seti 99 ₺ 188 ₺ 267 ₺
Denge Juice Seti 109 ₺ 208 ₺ 297 ₺
Aktif Juice Seti 121 ₺ 232 ₺ 333 ₺
Arınma Juice Seti 198 ₺ 386 ₺ 564 ₺
Yenilenme Juice Seti 210 ₺ 410 ₺ 600 ₺
Yüksek Voltaj Juice Seti 220 ₺ 430 ₺ 630 ₺
Gökkuşağı Juice Seti 299 ₺ 588 ₺ 867 ₺

EvdeKal Classic Yemek Paketi günlük KDV dahil günlük 85 TL, Yüksek protein & düşük karbonhidrat içeren EvdeKal Protein Plus Yemek Paketi KDV dahil günlük 115 TL'dir. Rafinera Reset Paket Fiyatlarımız ise KDV dahil 94 TL’dir.

Madde 5 Ürünlerin Teslimi:

Rafinera paketleri İstanbul ve Ankara İl sınırları dâhilinde, www.rafinera.com web internet sitesinde yayınlanmakta olan belirli ilçelerde Alıcı tarafından bildirilen adrese teslim edilir. Ürün teslimine, ürün bedellerinin tam olarak ödemesini takip eden 2 iş gününden sonra başlanır.

Rafinera, yapılan tüm düzenlemeleri ve sipariş işlemi bilgilerini Alıcı’ya e-posta yolu ile iletecektir. Konfirmasyon bilgisi alınmamış işlemler Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı, Rafinera’nın sistemde yapılan düzenlemeler ve sipariş bilgileriyle ilgili olarak e-posta yoluyla yapacağı bildirimleri kontrol etmek ve hata var ise bunların düzeltilmesini talep etmekle sorumludur.

Teslimatlar, teslimat bölgelerine göre Rafinera tarafından belirlenen ve alıcı tarafından tercih edilen 07.30-08.30, 08.30-09.30, 09.30-10.30 arasındaki 3 farklı saat diliminden birinde, günde bir defa olacak şekilde, 1 Ocak, pazar günleri, resmi tatil ve bayram günleri haricinde yılın diğer tüm günlerinde gerçekleştirilir. Rafinera, 2 iş günü öncesinden müşterilerine haber vermek koşuluyla üretim birimlerinin bakımı gibi zorunlu nedenlerle bazı günlerde servis vermeme hakkına sahiptir. Yoğun kar yağışı gibi mevsimsel koşulların ulaşımı aksatması halinde de Rafinera’nın teslimatı bu durumun ortadan kalkma tarihine kadar erteleme hakkı bulunmaktadır. Alıcı, bu gibi nedenlerle herhangi bir talepte ve şikâyette bulunmayacağını peşinen kabul ve taahhüt eder.

Rafinera günlük öğünlerin tamamını, Alıcı tarafından elektronik ortamda veya telefonla bildirilen saat diliminde, tek bir taşıma kutusu içerisinde irsaliye ile imza karşılığında teslim almakla yükümlüdür. Alıcı, irsaliyesini imzalamakla paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir. Eksik öğün/ler olması halinde, kuryeye tutanak tutturulması şarttır. Alıcı’nın paketi kendisinin teslim almayacağını ve irsaliye imzalamayacağını beyan etmesi durumunda, sorumluluk tamamen Alıcı’ya ait olacaktır. Alıcı bu durumda paketteki öğünleri eksiksiz teslim almış kabul edilir.

Kurye, Alıcı’nın belirlediği zaman diliminde ve adreste Alıcı’ya veya Alıcı’nın paketi teslim almaya yetkili kıldığı kişiye ulaşamazsa, 5 dakikalık bekleme süresinden sonra paketi Rafinera merkezine geri götürecektir. Alıcı’nın teslimat adresinde hazır bulunmaması nedeniyle Rafinera’ya iade edilen paketler, söz konusu gün içinde saat 18.00’a kadar Alıcı’nın kendi imkânlarıyla teslim almasına hazır halde Rafinera merkezinde sağlıklı koşullarda muhafaza edilir. Alıcı, gün içerisinde ek teslimat ücreti ödeyerek paketinin belirttiği adrese teslim edilmesini talep edebilir, Ek teslimat ücretinin fiyatı Alıcı’nın vereceği adrese göre değişiklik gösterecektir, bu fiyat Alıcı tarafından Rafinera Müşteri Hizmetleri’nden talep edilebilir. Rafinera, bu süre içerisinde alınmayan paketlerin muhafazasından sorumlu değildir. Alıcı, bu gibi durumlarda paketi almış kabul edileceğini ve Rafinera’dan bundan ötürü hiç bir talepte bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. Aynı gün içerisinde alınmayan paketler, hayvan barınaklarına verilecektir.

Alıcı, teslimattaki olası gecikmeleri, teslimat saat diliminin bitmesini takiben en geç 30 dk. içerisinde Rafinera’ya bildirmekle yükümlüdür. Aksi halde Rafinera teslimdeki gecikmeden sorumlu olmayacaktır.

Trafik kazası veya trafikteki aşırı yoğunluklar gibi elde olmayan nedenlerle paketin tesliminde gecikme olması halinde Alıcı dilerse teslimatın teslimat bölgesi dâhilinde istediği başka bir adrese gerçekleştirilmesini talep edebilir. Ancak gecikmenin 2 saati aşması durumunda Alıcı, en geç 1 yıl içerisinde dilediği bir günde kullanmak üzere o günkü teslimatı erteleyebilir.

Teslimat ve fatura adreslerinin farklı olması halinde Alıcı bu durumu Rafinera’ya siparişi sırasında bildirmek durumundadır. Fatura, firmanın e-fatura kapsamında olmasından dolayı Alıcı’nın e-posta adresine e-posta yoluyla gönderilecektir.

Paketlerde ürün eksiği olması, paketin ezik veya ambalajların açık olması gibi herhangi bir sorunla karşılaşması halinde Alıcı, kuryeye mutlaka bu hususta tutanak tutturmakla yükümlüdür. Paketin tesliminden sonra fark edilebilen sorunlar, Alıcı tarafından aynı gün içinde en geç saat 18.00’e kadar Rafinera’nın 0212 3233010 Hizmet Hattına bildirmeli ve Alıcı kendi imkânlarıyla ya da müteakip gün gelen kurye ile sorunlu ürünü Rafinera merkezine geri yollamalıdır. Bu gibi durumlarda yapılacak incelemede üründeki sorunun Rafinera’dan kaynaklandığının Rafinera ekiplerince tespiti halinde, öncelikle imkân dâhilindeyse aynı gün yeni bir ürün paketi Alıcı’ya servis alanı dâhilinde dilediği bir adreste teslim edilecek, bunun mümkün olmaması durumunda ise, Alıcı, günlük paket hakkını 1 sene içerisinde dilediği herhangi bir günde kullanabilecektir.

Madde 6 Ürünlerin Muhafazası ve Tüketimi:

Rafinera Protein Plus ve Classic ürünleri sağlıklı ve özel sağlık koşullarında, koruyucu katkı maddeleri kullanılmadan günlük taze gıdalar kullanılarak hazırlanıp bakteri oluşumunu minimuma indirmek amacı ile soğutularak paketlenir. Soğuk zincir ile teslim edilen Rafinera yemeklerinin ve içeceklerinin teslimattan sonra soğuk zincirini korumak Alıcı’nın sorumluluğundadır. Alıcı ürün öğünlerini buzdolabında muhafaza etmek, talimatlarına uygun olarak ısıtmak ve teslim aldığı kutunun üzerinde yazan tarihte tüketmek durumundadır. Aksi takdirde ortaya çıkabilecek sorunlardan Rafinera sorumlu değildir. Rafinera Reset programında ise yapısı ve hedefleri gereği Reset öğünleri soğuk şekilde tüketilmeye uygundur. Sıcak tüketebileceğiniz tek öğün olan 3. sıradaki çorbayı tercihinize bağlı olarak ısıtılabilir veya soğuk şekilde tüketebilirsiniz. Çorbanızı ısıtarak tüketmek isterseniz çorbayı uygun bir kaba alarak mikrodalga fırında, bir tencere içinde ocakta ya da benmari usulü ısıtabilirsiniz. Çorbanın içinde bulunduğu şişe ve kapağı fırın veya mikrodalga fırın ile kullanıma uygun değildir. Juice ürünleri tamamen soğuk tüketilmelidir.

Madde 7 Kullanımın Ertelenmesi, Hakkın Devri, Adres Değişikliği:

Rafinera'nın faaliyette bulunduğu gıda maddelerini düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın konut veya işyerine götürerek teslim etmesi işlemi, mevzuatımızda, niteliği gereği cayma hakkının ve tüketicinin bilgilendirilmesi yükümlülüğünün kapsamı dışında bırakılmıştır. 06.03.2011 tarihli 27866 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik’in 2 (3) a maddesi uyarınca, Yönetmelik’in özellikle cayma hakkını düzenleyen 8. maddesi ile 5 inci, 6 ncı, 7 nci maddeler ve 9 uncu maddenin birinci fıkrası; ‘‘Gıda maddelerinin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin sözleşmelere uygulanmaz.’’

Gıda maddelerinin düzenli teslimatlar çerçevesinde Alıcı’nın konut veya işyerine götürülerek teslimine ilişkin olan bu sözleşmeden cayılması, hukuki düzenlemeler gereğince mümkün değildir.

Ancak Rafinera, Alıcı’nın satın aldığı paketin kullanımını erteleme talebine, en az 2 işgünü öncesinden haber vermesi ve en geç iş bu sözleşmenin olağan sona erme süresini takip eden 12 ay içinde kullanması şartıyla onay verebilir. Kullanımı Rafinera’nın onayıyla ertelenen paketlere devam edilebilmesi için Alıcı’nın talebini 2 iş günü öncesinden en geç saat 16.30’a kadar Rafinera’ya bildirerek onay alması zorunludur.

Alıcı, en az bir iş günü öncesinde saat 16.30’a kadar bildirmesi halinde, Rafinera teslimat sınırları dâhilinde teslimat adresinde ve/veya teslim saatinde değişik yapabilir.

Alıcı bu gibi taleplerini, Rafinera Müşteri Hizmet Hattından telefon ile ya da www.rafinera.com web sitesine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapmak suretiyle elektronik ortamda yapacak ve onay alacaktır.

Alıcı, e-posta yolu ile ilettiği taleplerine 1 saat içerisinde yanıt almaması halinde, e-postanın teknik bir aksaklıktan dolayı Rafinera’ya ulaşmamış olması ihtimalinden ötürü, talebini Rafinera’nın 02123233010 Hizmet Hattından Müşteri Temsilcilerine iletmelidir. Rafinera teknik sebeplerle eline ulaşmayan Alıcı taleplerinin karşılanmasından sorumlu değildir.

Madde 8 Sözleşmenin Feshi:

Alıcı, ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi haklı nedeni olmaksızın tek yanlı olarak feshetmesi halinde almış olduğu paketler üzerinde kullanılmış şarta bağlı bir indirimi var ise, kullanmış olduğu günlerin bedeli 4.Madde’de belirlenmiş fiyatlarımıza göre tekrar hesaplanacak ve ödemiş olduğu tutar ile hesaplanan tutar arasındaki fark müşteriye yansıtılmak üzere belirlenecektir.

Müşteri teslim almaktan vazgeçtiği/imtina ettiği veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshettiği için teslim edilmeyen ürünlerden üretim bandına girmemiş olanların bedelleri hesaplanacak; bu bedelden, önce varsa yukarı paragrafta anlatılan hesaplanan indirim farkı tutarı ve ardından %30 kesinti yapılarak kalan kısmı müşteriye iade edilecektir. Müşteri bu sözleşmeyi imzalayarak bu maddeyi şartsız ve koşulsuz baştan kabul etmektedir.

Yemek kartı ile ödeme yapılarak alınan siparişlerin faturaları ilgili yemek kartı firmasına kesildiğinden bu siparişlerin iadeleri mümkün olmamaktadır. İadeye ilişkin tüm sorumluluk yemek kartı firmasının olup Rafinera'nın bu hususta maddi ve manevi herhangi bir sorumluluğu yoktur. Tüketici/ müşteri bu hususu okuduğunu anladığını açıkça herhangi bir baskıya maruz kalmaksızın beyan, kabul ve taahhüt eder.

Alıcı’nın ürünleri teslim almaktan imtina etmesi, sözleşmeden vazgeçmesi veya sözleşmeyi tek yanlı olarak feshetmesi, Rafinera kaynaklı geçerli bir sebebe dayanıyorsa müşterinin indirimi bozulmamış sayılacak ve üretim bandına girmemiş kalan paketlerinin bedeli herhangi bir kesinti uygulanmadan müşteriye iade edilecektir. İptal talepleri müşteri tarafından henüz hiçbir paket üretim bandına girmeden yapılırsa, müşterinin iadesi %100 oranında herhangi bir kesinti yapılmadan ödenecektir.

Madde 9 Sözleşme Değişiklikleri:

Rafinera, sözleşme şartlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu gibi bir durumda, değişikliklerin tümü web sitesinde yayınlanacak ve değişikliklerden sonra yapılacak sipariş ve alımlar bakımından geçerli olacaktır.

Madde 10 Mücbir Sebep:

Rafinera, tabii afetler, sivil veya askeri makamların eylemleri, dahili karışıklık, harp, grev, yangın, salgın hastalık vb. gibi mücbir sebeplerin meydana gelmesi halinde işbu sözleşmede yazılı taahhütlerini, edimlerini mücbir sebep ortadan kalkıncaya kadar durdurma hak ve yetkisine sahiptir. Bu durumda müşterinin mücbir sebep süresince kullanamadığı paketlerinin kullanım geçerlilik süreleri mücbir sebebin ortadan kalkması halinde kalan süreye eklenecektir. Müşteriler herhangi bir hak kaybına uğramayacaktır.

Madde 11 Gizlilik:

Rafinera, iş bu sözleşme kapsamında Alıcı hakkında edindiği hiç bir bilgiyi hiç bir kişi ve kurumla paylaşmayacağını ve iş bu sözleşmeyle üstlendiği edimleri ifa kapsamının dışında kullanmayacağını taahhüt eder. Alıcı’nın ödeme yaparken işlemin yapıldığı bankaya ulaştırılmakta ve provizyon alınmakta kullanılan kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde Rafinera tarafından kaydedilmemektedir.

Madde 12 Delil Anlaşması ve Yetkili Mahkeme

Bu sözleşmeden ve uygulanmasından kaynaklanabilecek uyuşmazlıkların hallinde Rafinera’nın bilgisayar, telefon, ses kaydı gibi manyetik ortamda olanlar dâhil elektronik kayıtları, ticari defter, belge ve kayıtları kesin delil oluşturur. İhtilafların çözümünde parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri, İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

RAFİNERA YİYECEK İÇECEK
GIDA HİZMETLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.