Rafinera Ne Yapıyor?

Rafinera; yaşam stilinize uygun, kalorisi hesaplanmış, sağlıklı ve dengeli beslenme prensibine göre hazırladığı beslenme paketlerini kapıya kadar getiren bir servistir. Rafinera sistemi 5 basit adımdan oluşur.


Taze ve doğal malzemelerimizi günlük olarak seçiyoruz.

DİYETİSYEN EŞLİĞİNDE HAZIRLANAN MENÜLER

Rafinera beslenme planları sağlıklı ve dengeli beslenme konsepti üzerine kuruludur. Rafinera Classic beslenme planında günlük menüler, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) beslenme prensiplerine tam uyumlu olarak hazırlanır. Rafinera Protein Plus beslenme planı ise, WHO prensiplerinin yanı sıra yeni beslenme trendlerini de takip eder. Her iki beslenme planında da günlük almanız gereken kalori miktarları ve bu kalorinin öğün bazındaki yağ, protein ve karbonhidrat değerleri hesaplanır. Rafinera Protein Plus beslenme planında günlük menülerin glisemik ortalama değerleri daha düşüktür, daha yüksek oranda protein sunar (Ortalama günlük %35 protein olacak şekilde dizayn edilmiştir). Makarna, pirinç, ekmek, beyaz un ve katkı şeker gibi karbonhidrat öğeleri içermez, karbonhidrat ihtiyacınızı doğal ve lif oranı yüksek besinlerle karşılar. Her iki beslenme planı da "3 ana ve 2 atıştırmalık ara öğün" olmak üzere tüm gün boyunca tüketmeniz gereken toplam 5 öğün yemekten oluşmaktadır. İhtiyacınıza göre daha az sayıda öğün içeren paketlerimizden de faydalanabilirsiniz.

Örnek Menüler

Rafinera’lı hayatınızda sizi nasıl tatların beklediğini merak ediyorsanız, örnek menülerimize göz atabilir, yemek yapım videolarımızı izleyebilirsiniz.

Rafinera sisteminde günlük menüler uzman diyetisyenlerimiz tarafından uygun olan kalori ve bu kalorinin karbonhidrat, protein, yağ dağılımları yapılarak özenle hazırlanmaktadır. Menülerimiz mevsimsel değişiklikler göz önünde bulundurularak 30 günde bir gerekli düzenlemeler ve değişiklikler yapılarak kendini tekrar etmektedir.

1100 Kalori Paketi

Kalori paketlerinde menü içerikleri aynı iken porsiyon gramajları değişiklik gösterebilmektedir.

Haşhaş tohumlu peynir topları, çeri domates, kepekli krep Sabah
Cevizle doldurulmuş kuru incir dolmaları 1. Ara
Roka pestolu çam fıstıklı somon, kırmızı lahanalı salata Öğlen
Sebze köfte, taze naneli ev yapımı ayran 2. Ara
Barbekü soslu dana rosto ve ıspanak borani Akşam

1500 Kalori Paketi

Kalori paketlerinde menü içerikleri aynı iken porsiyon gramajları değişiklik gösterebilmektedir.

Taze baharatlı fritata, zeytinli domatesler, söğüş biberler Sabah
Yaban mersinli yoğurt 1. Ara
Barbekü soslu etli sebzeli dürüm Öğlen
Kabaklı peynirli kiş 2. Ara
Karnıyarık ve domatesli bulgur pilavı Akşam

1900 Kalori Paketi

Kalori paketlerinde menü içerikleri aynı iken porsiyon gramajları değişiklik gösterebilmektedir.

Jambonlu maydanozlu omlet, dereotlu salatalık dilimleri Sabah
Körili elma dilimleri 1. Ara
Fırında portakallı tavuk but ve otlu patlıcan salatası Öğlen
Mozaik pasta ​ 2. Ara
Domates soslu pideli köfte, mantar sote Akşam

1300 Kalori Paketi

Kalori paketlerinde menü içerikleri aynı iken porsiyon gramajları değişiklik gösterebilmektedir.

Peynirli sebzeli omlet, yeşil zeytin, domates ve  salatalık Sabah
Çiğ badem 1. Ara
Domates soslu köfte ve yoğurtlu biber mezesi Öğlen
Sebzeli kiş 2. Ara
Nuar dilimleri ve kekikli karnabahar brokoli havuç Akşam

1700 Kalori Paketi

Kalori paketlerinde menü içerikleri aynı iken porsiyon gramajları değişiklik gösterebilmektedir.

Brokolili balkabaklı ıspanaklı frittata, örgü peyniri, yeşil zeytin ve domates Sabah
Yaban mersinli yoğurt 1. Ara
Karamelize biftek şeritleri ve portakal kabuklu kereviz Öğlen
Labneli rokalı wrap 2. Ara
Hardallı somon parçaları ve kinoalı turşulu mevsim yeşillikleri Akşam

2100 Kalori Paketi

Kalori paketlerinde menü içerikleri aynı iken porsiyon gramajları değişiklik gösterebilmektedir.

Haşlanmış yumurta, taze baharatlı peynir, roka ve siyah zeytin Sabah
Kuru kayısılı yoğurt 1. Ara
Sebzeli çipura ve havuçlu kırmızı lahanalı mevsim yeşillikleri Öğlen
Ispanak köftesi 2. Ara
Fırında hindi ve elmalı semiz otlu yoğurt Akşam

KALORİ PAKETLERİ

Rafinera servisi iki farklı beslenme planı içerir. Rafinera Classic düşük yağ oranı ile günlük hayatın akışında sağlıklı ve dengeli beslenmek için ideal bir beslenme planıdır. Yüksek protein ve düşük karbonhidrat içeren Rafinera Protein Plus beslenme planı ise aktif yaşam tarzına sahip, sporu hayatından eksik etmeyenlere daha uyumludur. Her iki beslenme planı da lezzet, sağlık ve kolaylık sunar. Sağlıklı ve dengeli beslenme bilinci ile en doğru gıdaları, doğru miktar ve kombinasyonda tüketmenize yardımcı olan günlük farklı kalori paketleri olarak servis edilir. Rafinera Classic 1100, 1500 ve 1900 kalori içeren paketlerle, Rafinera Protein Plus ise 1300, 1700 ve 1900 kalori içeren paketlerle sunulur. Almanız gereken günlük kalori miktarını müşteri hizmetlerimiz aracılığı ile ya da web sitemiz üzerinden hesaplayabilir, kendinize en uygun alternatifi seçebilirsiniz.

Mutfağımız

Rafinera mutfağında, yemeklerin yapımında kullandığımız ürünler günlük olarak tedarik edilir. Yemeklerimizde kullandığımız ürünlerin tazeliği gıda mühendislerimiz tarafından kontrol edilir, bağımsız bir gıda laboratuvarı tarafından denetlenir ve size taze olarak ulaşması için tüm işlemlerin yapıldığından emin olunur. Kullandığımız tüm ürünler, konusunda uzman kişilerden oluşan ekibimiz tarafından özel üreticilerden veya organik ürün tedarikçilerinden sağlık ve lezzet öğeleri ön planda tutularak özenle seçilir.

Titiz ve tecrübeli Rafinera mutfak ekibimiz, aldıkları eğitimler ve kişisel tecrübeleri sonunda yemek yemenin "lezzet ve haz"ın yanında, insanın hayatla olan ilişkisinde çok daha büyük bir yeri olduğunu, hem fiziksel hem ruhsal olarak daha kaliteli bir yaşamın doğru beslenmeden geçtiğini bir hayat felsefesi olarak benimsemiştir. Lezzetli ve sağlıklı öğünleriniz Rafinera endüstriyel mutfağında, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ve HACCP sisteminin tüm hijyen kurallarına uyularak, hiç bir katkı maddesi kullanılmadan annelerimizin mutfağındaki özen ile hazırlanmaktadır.

Rafinera mutfağında üretilen tüm ürünler pişer pişmez “chiller”larımızda soğutulur ve soğuk alanlarımızda porsiyonlanıp, sizin için muhafaza edilir. Taşıma süresince soğuk zincir bozulmaz, böylece bakteri oluşum riskini engelleriz.

TESLİMAT

Sizin temponuza ayak uydurmak bizim için çok önemli…

Rafinera paketinizi, Pazar günleri hariç, haftanın 6 günü, istediğiniz adrese, gönderim bölgelerine göre belirlenen 7:30-8:30, 8:30-9:30, 9:30-10:30 saat dilimlerinden seçtiğiniz bir tanesinde teslim ediyoruz. İş yerinize, arkadaşınızın adresine, hatta sabahları gittiğiniz spor merkezine bile teslim edebiliriz. Pazar günleri servis istemeniz durumunda, Cumartesi günleri size 2 günlük, aynı içerikten oluşan paketinizi teslim edebiliriz. Teslimatlarınız özel Rafinera kuryeleri tarafından soğuk zincir korunarak Rafinera standartlarında gerçekleşir. Rafinera servisinden faydalanamayacağınızı düşündüğünüz günleri 2 iş günü öncesinden saat 16:30'a kadar rafinera.com adresinden veya müşteri temsilcilerimiz aracılığı ile istediğiniz farklı bir güne kolaylıkla erteleyebilirsiniz.

Bulunduğunuz bölgeyi seçin ve teslimat durumunu kontrol edin

SAKLAMA VE ISITMA KOŞULLARI

Bakteri oluşum riskini minimumda tutmak adına koruduğumuz soğuk zincirin bozulmaması için Rafinera mutfağından çıkan tüm ürünler soğuk olarak teslim edilir. Siz de paketlerinizi teslim aldıktan sonra tüketene kadar buzdolabında (+4ºC) saklamalısınız. Isıtılması gereken yemeklerimiz mikrodalgaya uyumlu kaplarda servis edilir, üzerindeki filmi çıkararak ya da delikler açarak, kabıyla beraber mikrodalgada ısıtabilirsiniz. Fırında ısıtmak için ise yemeklerinizi fırın ısısına dayanaklı bir kaba almalısınız. Yemeklerinizi tarihinde tüketemezseniz, buzdolabından çıkarmamak şartıyla ertesi gün de tüketebilirsiniz. Katkı maddesi kullanmadığımız için yemeklerimizin raf ömrü 2 gündür.

SIKÇA SORULAN SORULAR

2007’de kurulduğumuzda Türkiye’yi ilk defa kapıya teslim diyet yemek servisi ile tanıştırmıştık. O zamanlardan bugüne kadar aldığımız her soruyu bir kenara not ettik. Program alternatiflerinden öğün içeriklerine, kullanım koşullarından fiyatlar hakkında olanlara kadar en sık karşımıza çıkanları sizin için derledik. Eğer aklınızdaki sorunun cevabını burada bulamazsanız bize telefon veya e-posta yolu ile ulaşabilirsiniz. Sorularınızı cevaplamaktan keyif duyarız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

KALİTE VE ÜRETİM BELGELERİMİZ

Size en iyi hizmeti sunmak için çok çalışıyoruz. Bunun için tüm faaliyetlerimizi yasal mevzuat ve standartlara uygun, izinleri alınmış olarak gerçekleştiriyor ve bunu da sahip olduğumuz yasal belgeler ile taahhüt ediyoruz.