pix

Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Pratik Mutfak ipuçları

Pratik Mutfak ipuçları
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Elmaları çabuk bozulmaması için buzdolabında, birbirine değmeden ve sap kısımları üstte kalacak şekilde saklayınız. Eğer yarısını yediğiniz elmanın kalanını kararmadan saklamak isterseniz, kesik kısmına limon sürün ve bu kısmı tabağa kapatarak buzdolabına kaldırın.

Haşladığınız katı yumurtaların keserken dağılmaması için bıçağı önce sıcak suyla ıslatın. Sonra kurulamadan yumurtalarınızı dilimleyin.

Aynı yöntemi taze ekmek keserken de uygulayabilirsiniz. Ancak bu sefer bıçağı kaynar suna bekletip hemen kurulayın. Ekmeğin ufalanmadan kesildiğini göreceksiniz.

Meyveli veya kuruyemişli kek yaparken malzemelerin dibe çökmemesi için malzemeleri önce una bulayın. Böylece malzemelerin her yana dağıldığını göreceksiniz.

Evde duman çıkarmadan ızgara yapmak için ızgaranın altına bir fincan su koyun. Su dumanı da yağı da emer.

Fırında pişireceğiniz patateslerin daha iyi pişmesini istiyorsanız. Fırına atmadan önce 10-15 dakika haşlayın ve bir çatal batırın.

Sebzelerin daha temiz ve canlı olmasını istiyorsanız tuzlu suda yıkamayı alışkanlık haline getirin.

Satın aldığınız kahve kısa sürede bayatlıyorsa, kavanoza koyduktan sonra iki adet kesme şeker atarsanız uzun bir süre taze kaldığını göreceksiniz.

Kızartma kokularının bütün eve yayılmasını engellemek için yağın için bir iki dal maydanoz atın.

Kurabiyeleri sıcakken fırından çıkarırsanız tepsiye yapışmasını önlemiş olursunuz. Sıcakken çıkaramadıysanız 1-2 dakika ısıtıp çıkarırsanız parçalanmasını önlemiş oldursunuz.

Pratik mutfak ipuçları gibi hayatınızı kolaylaştıran bir çok ipuçlarına pişirme önerileri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim