Sipariş Ver
pix
Kalori Farkında Ne Yapılır?

KALORİ FARKINDA NE YAPILIR?

Doğru kalori miktarı ile beslenme

Hedefiniz ister kilo vermek olsun, ister sağlıklı beslenerek formunuzu korumak Rafinera sisteminde kendinize uyan bir Kalori Paketi bulabilirsiniz. Hedefinize uygun Rafinera Paketini belirleyebilmek için fiziksel verilerinize göre günlük almanız gereken günlük kalori miktarının hesaplanmış olması gerekmektedir. Bu hesaplama için rafinera.com’un “Kalori Miktarını Hesaplama” aracını kullanabilirsiniz.

Hesaplamalar sonucunda hedefinize göre günlük almanız gereken kalori miktarı 1300 kkal çıktıysa, size en uygun Rafinera Kalori Paketi 1100 Kalori Paketi ya da ​​1500 Kalori Paket​i olacaktır. Bu durumda 1100 Kalori Paketimizi tercih ettiğinizde, günlük almanız gereken kalori miktarının 1300 kkal olduğu düşünülürse, Rafinera paketiniz içerisinde size gelen 5 öğün yemeğinize ortalama 200 kalorilik takviye yapmanız gerekecektir. Aynı şekilde 1500 Kalori Paketimizi tercih ettiğinizde, günlük almanız gereken kalori miktarının 1300 olduğu düşünülürse, Rafinera paketiniz içerisinde size gelen 5 öğün yemeğinizden ortalama 200 kalorilik eksiltme yapmanız gerekecektir.


Kalori takviye veya eksiltme önerileri

Rafinera sistemi sadece günlük alınması gereken kalori miktarı üzerine çalışan bir sistem değildir. Günlük kalori miktarının karbonhidrat, protein ve yağ olarak gün içine nasıl dağıldığı hatta toplam günlük kalorinin gün içindeki öğünlere nasıl dağıldığı da bizim en önemli silahlarımızdandır. Bu sebeple takviye ve eksiltmeleri nasıl yapacağınız programınızdaki başarınız için son derece önemlidir. Rafinera diyetisyenleri olarak size kolaylık sağlayacağı düşüncesiyle günlük menülerinizden 100, 200 ve 300 kalori çıkartma/ekleme konusunda yaptığımız birkaç çalışmayı sizinle paylaşmak istiyoruz. ​

Rafinera menü planlama

Rafinera menü planlama

Rafinera diyetisyenleri olarak hazırladığımız tüm menüler Kalori Paketlerine göre günlük kalori miktarları ve bu kalori miktarlarının gün içerisindeki karbonhidrat, protein ve yağ dağılımları göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. Ancak yemek yapımında kullanılan ürünlerin besin değerlerinin birbirinden farklı olması sebebiyle günlük belirlenen kalori miktarları tamı tamına tutmayabilmektedir.

Burada bizler için önemli olan sizleri hedeflerinize ulaştırabilecek şekilde dizayn ettiğimiz menülerin haftalık oranlarının belirlediğimiz standartlarda olmasıdır. Örneğin 1100 Kalori alternatifimizden faydalandığınızda size servis edilen günlük yemekler her gün sabit olarak 1100 kalori değerinde olamayacak, haftalık ortalamaları +/- 100 kalorilik bir sapma ile 1100 kalori olacaktır.