Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Yolculukta Yemek Rehberi

Yolculukta Yemek Rehberi
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Hareket halindeyken tok olmak çok daha önemlidir. Yolculukta yemek molalarında yapacağınız seçimler en iyi seçimler olmasa bile, en azından kilo almadan geri dönmeniz mümkün. Diyetinizi kurtaracak bu yolculukta yemek rehberi yola çıkarken yanınıza almayı unutmayın : )

Kendi aracınız ile yaptığınız seyahatlerde yolculuk boyunca aç kalmamak düşüncesi ile hazırladığınız yüksek kalorili yiyecekler size istemediğiniz kiloları kazandırabilir. Sıkıntıdan şekerli besinler yiyip, uyanık kalmak içinde abur cubur tüketmek yerine çantaya attığınız küçük sağlıklı yolculuk öğünleri ile enerji dolu bir yolculuk geçirebilirsiniz. Doğru seçilmiş yiyecekler yolculuk esnasında ödem tutmanızı veya trafikte stres yaparak insanlarla tartışmanızı önlemeye de yardımcı olabilir. Gideceğiniz yere ulaştığınızda da hala enerjiniz kalır.

Yolculuğunuza aç karnına çıkmayın. Seyahat öncesinde sizi tok tutacak protein ağırlıklı yemek tüketin. Peynirli, ızgara tavuklu veya light ton balıklı salata iyi bir alternatif olabilir. Yanınıza alacağınız ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişler ile kuru meyve karışımı yolculuk atıştırmalıkları hazırlayın. Böylece yolculukta ara öğünlerinizi atlamamış olursunuz. 

Yolculukta tüketebileceğiniz kepekli ekmek veya tahıllı lavaş ile hazırladığınız yağsız tostu hazır bulundurun. Bu sayede mola verdiğiniz yerdeki yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durmuş olursunuz. Yolculuk sırasında cips yerine kepekli parmak galetalar veya yulaflı müsli tercih edebilirsiniz.

Hazır meyve suları yüksek şeker içerdikleri için evde hazırladığınız bitki veya meyve çayları tüketebilir, ayran ve maden suyunu karıştırarak kaybettiğiniz mineralleri ve suyu yerine koyabilirsiniz.

Yanınızda önceden hazırladığınız yiyecekler yoksa dinlenme tesislerinden alacağınız besin tercihinizi minimum yağ kullanılanlardan seçebilirsiniz. Yağsız tost en iyi tercihlerden birini oluşturur. Tuvalet sıkıntısı sebebiyle yolculuk sırasında çok su içilmiyor, bu durumda vücudunuzun ödem tutmasına sebep olabiliyor, yolculuk sonrasında su eksiğini tamamlamayı unutmayın.

Kendi aracınız ile seyahat ediyorsanız yiyeceklerinizi bozulma riskinden korumak ve içeceklerinizin soğuk kalmasını sağlamak için arabanıza mini buzluk da alabilirsiniz. 

Seyahat sonrası sebze yemeği ve salata ağırlıklı öğünler ile kilo kayıplarınızın devamlılığını sağlayabilirsiniz. Seyahatiniz öncesi ise Ne? Ne kadar? Kaç kalori? sayfamıza göz atmayı unutmayın :)

Dyt. Mine Bilge Sefacı

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim