Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Yılbaşı Masası

Yılbaşı Masası
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Evde sevdiklerimizle birlikte, yeni yıla her detayına özenilmiş şık bir masasın etrafında yapılan yılbaşı kutlamaları ile girmenin keyfi bambaşkadır. Yılbaşı masasında saatler süren keyifli sohbetler mutlu ve sağlıklı geçmesini gönülden dilediğimiz her yeni yıla sembolik bir ilk adım olurlar.

Evde geçireceğiniz bu özel gece için zengin ve sağlıklı bir yılbaşı menüsünü çoktan planlandıysanız, şık bir masa hazırlamak için çok masraf yapmanıza gerek yok, bunu evinizde bulunan malzemeleri kullanarak da kolayca yapabilirsiniz. İşte ışıl ışıl ve görkemli bir yılbaşı sofrası hazırlamanın püf noktaları:

  • Yemek masanızda yılbaşı renklerinden olan kırmızı, beyaz ya da yeşilin tonlarına yer verin. Örneğin, cam yemek masanızı masa örtüsüyle tamamen kapatmak yerine kırmızı runner kullanabilirsiniz. Peçetelerde ise kırmızı ve beyaz renk kombinasyonu yapabilirsiniz.
  • Yılbaşı masasında kullanacağınız yemek takımı, çatal kaşıklar ve bardakların birbirleriyle uyumlu olmasına özen gösterin. Normal bardak yerine varsa bunlarla uyumlu kadehler kullanabilirsiniz.
  • Masada sıkışıklık yaratmamak için yemekleri küçük ya da dar servis tabaklarında sunun. Bittikçe ilave edersiniz. Masaya sığmayan malzemeler için ise bir servis masası kullanabilirsiniz.
  • İçeceklerinizi değişik şekillerde sunarak misafirlerinizi şaşırtabilir, geceyi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Örneğin, içeceklerinizin şişelerine, yılbaşı çıkartmaları yapıştırabilirsiniz.

  • Masa süslemelerinin veya servis tabaklarının altına simli suplalar, masanın üzerine parlayan renkli yıldızlar koymanız hoş bir görüntü oluşmasını sağlar.
  • Mum kullanmayı ihmal etmeyin. O geceye özel kristal mumluklar ve kırmızı mumlar alarak masanızın dört köşesine yerleştirebilir ve mumların etrafına küçük süslemeler yapabilirsiniz.
  • Masanızı görüş mesafesini etkilemeyecek çiçeklerle süsleyebilirsiniz. Konsolunuzun üzerine ya da sandalye arkalıklarına çiçeklerden oluşan süslemeler ekleyebilirsiniz.
  • Eğer yılbaşı masanızı biraz daha farklılaştırmak istiyorsanız uygun yerlerine şık yılbaşı masa süsleri de yerleştirebilirsiniz. Bu geyikli bir biblo ya da minyatür bir yılbaşı ağacı olabilir.
  • Her servisin başında koyacağınız minik hediye paketleri de hoş bir hava yaratabilir.

Yılbaşı masanıza yakışacak menünün zengin olması keyifli bir gecenin anahtarı niteliğindedir. Tabii ki porsiyonları küçük tutmak gerektiğini unutmayın! Evde hazırlayabileceğiniz harika bir yılbaşı menüsü de tüm detayları ile bir başka blog yazımızda :)

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim