Sipariş Ver
pix

Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Yıl Başında Beslenme

Yıl Başında Beslenme
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Yılbaşında Nasıl Bir Sofra Kurulmalı?

Yılbaşı yemeği standart yemeklerden daha uzun sürdüğü için miktarlarının doğru ayarlanması gerekir. Abartılı ve aşırı beslenme uyku problemleri ve sindirim sorunlarının yanı sıra gıda zehirlenmelerine dahi yol açabilir.

Yılbaşı akşamı hazırladığınız sofrada aşırı yağlı yemekler ve kızartmalar yerine, zeytinyağlıları ve salataları bulundurun. Ana yemek olarak fırında veya ızgarada pişmiş hindi eti mükemmel bir tercih olabilir. Yüksek kalorili kremalı ve şerbetli tatlılar yerine meyveli tatlılar, sütlü tatlılar ya da taze veya kuru meyveler geceyi hafif olarak atlatmanıza yardımcı olacaktır.

'O tabak bitecek’ kültürü ile büyüdüğümüz toplumumuzda yemek sırasında tokluk hissedip, hissetmediğimizi sorgulamayı bir çoğumuz bıraktı. Yılbaşı sofraları muhabbet sofraları olsun, bu sayede yemeğe bir anda yüklenme yerine yavaş yavaş tüketmeniz tokluk hissetmenize yardımcı olacaktır.

Alkol Tüketimine Dikkat!

İki kadeh kırmızı şarap ertesi sabah çok içmediğiniz için pişmanlık duymanızın önüne geçecek ve enerjik olarak güne başlamanızı sağlayacaktır.

Alkol yerine meyve kokteylleri ile arkadaşlarınıza eşlik edebilirsiniz. Gece boyunca bol su tüketmeyi de ihmal etmeyin.

Yılbaşından Sonraki Gün Nasıl Beslenmeli?

Yeni yılın ilk gününde beslenme programınızı sebze ve meyve ağırlıklı tüketmeye çalışın. Öğle ve akşam yemeklerinizi sebze, yoğurt, bol salata ve tam buğday ekmeği olarak tercih edebilirsiniz. Egzersiz güne enerjik başlamanızı ve fazla aldığınız kalorinin harcanmasına yardımcı olacaktır, 1 saatlik tempolu bir yürüyüş iyi gelecektir.

Gece fazla alkol kaçırdıysak detox sıvısı hazırlayarak öğle yemeğine kadar tüketebilirsiniz. Bunun yanında bol su içmeyi unutmayın!

Detox Sıvısı
1 Litre Su
1 Demet Maydanoz
3 Parça Kuru Zencefil
3 Adet Çubuk Tarçın
1 Limon suyu ile kaynatıp öğlene kadar tüketin ve ödemlerinizden kurtulun

Mutlu, huzurlu ve formda olacağınız güzel bir yıl olması dileğiyle…

Dyt. Mine BİLGE

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim