pix

Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Yeni Yıla Girerken Birkaç Öneri

Yeni Yıla Girerken Birkaç Öneri
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

En doğru klişelerden birincisi: Zaman hızla akıp gidiyor.

Eskiden ayların ne kadar hızlı geçtiğini söylerken şu anda günleri, saatleri yakalayamaz hale geldik. Hepimizin önemli işleri, peşinden koşulacak hayalleri, yetişmek zorunda olduğu yerler ve sorumlulukları var. Hal böyleyken bırakın durup arada bir soluklanmayı düzenli bir hayatı yaşamak lüks oldu hepimiz için. Ama esas soru şu, hepimizin hayattan ortak beklentisi;

Mutlu olmak ve kaliteli bir yaşam sağlamak değil mi?

Peki, biz ne ara bu kadar kendisine zaman ayıramayan insanlar haline geldik?

Maalesef bu sorunun yanıtı hepimiz için koca bir ‘bilmiyorum’ olabilir. İşte bu noktada yeni adımlar atmak, farkındalığımızı artırmak durup hayattaki amaçlarımızı bir düşünmek lazım.

Sizi mutlu edecek ve kaliteli bir yaşam sürdürmenizi sağlayacak en önemli şey, sağlığınız!

İyi hissederken ya da çalan tehlike çanlarını kulak arkası ederken çoğumuzun önemsemediği sağlığımız ancak ortaya çıkan bir hastalık durumunda sonra aklımıza gelir ve ardından keşkelerle dolu cümleler kurup, hayatta başka hiçbir şeyin bu kadar önemli olmadığını söyler dururuz. İşte tam bu noktada söylenecek bir şey var;

En doğru klişelerden ikincisi: Hayatta hiçbir şey ertelemeye gelmez (mesela sağlığımız).

Ülkemizde son yıllarda yapılan araştırmalarda obezite riski ve beslenme bozukluğuna bağlı olarak gelişen hastalıklar giderek artmaktadır. Bu hastalıklar ülke olarak hem maddi hem de manevi olarak bizlere büyük zararlar vermektedir.

2017 yılını gelin hep birlikte bu zamana kadar yapılan beslenme hatalarını düzelttiğimiz daha sağlıklı ve düzenli bir yaşam yılı yapalım birlikte. Sadece benimle olur mu demeden... Unutmayın sizlerin yaşamının düzenlenmesi çevrenizde olan insanlara da ışık tutacaktır.

Bu yıl bizim için eski adımlarımızı düzeltme yılı olsun. Hiç bir hatamızın üzerinde örtmeden, hatalarımızın üzerine giderek çözmeye çalışalım.


2017 yılı;

Daha sağlıklı bir vücut,

Daha çok gülen gözler,

Daha çok hareket,

Daha çok farkındalıkla dolu bir yıl olsun.

Ve unutma!

En doğru klişelerden üçüncüsü: Sen daha iyisini hak ediyorsun.

Hepimiz daha sağlıklı bir vücudu ve daha güzel bir hayatı hak ediyoruz. Bu yolda yapılması gereken en önemli hareket sağlıklı beslenebilmektir. Yemek yapmaya zamanınız olmasa bile Rafinera kalori paketlerinden kalorinize uygun paketi seçerek sağlıklı yaşam yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Dyt. Mine Bilge

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim