Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Yeni Yıl Dilekleri

Yeni Yıl Dilekleri
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Uzun süredir söylenilip duran, artık anlamını yitirdiğini düşündüğümüz klişeler ne çok değil mi? Çoğuna yanlış deyip geçiyoruz. Ama bazıları var ki, onlar her zaman doğru ve hep aklımızda kalmalı:

Zaman hızla akıp gidiyor.

Eskiden ayların ne kadar hızlı geçtiğini söylerken şu anda günleri, saatleri yakalayamaz hale geldik. Hepimizin önemli işleri, sorumlukları var. Peşinden koşulacak hayaller, yetişilmek zorunda olunan yerler bitmiyor. Hal böyleyken bırakın durup arada bir soluklanmayı, düzenli bir hayat yaşamak bile lüks oldu hepimiz için. Oysa hepimizin hayattan ortak beklentisi mutlu olmak ve kaliteli bir yaşam sağlamak değil mi?

Peki, biz ne ara bu kadar kendisine zaman ayıramayan insanlar haline geldik? Maalesef bu sorunun yanıtı çoğumuz için koca bir ‘bilmiyorum’ olabilir. İşte bu noktada yeni adımlar atmak, farkındalığımızı artırmak, durup hayattaki amaçlarımızı düşünmek lazım. Sizi mutlu edecek ve kaliteli bir yaşam sürdürmenizi sağlayacak en önemli şey, sağlığınız!

İyi hissederken önemsemediğimiz, hatta çoğu zaman çalan tehlike çanlarını bile göz ardı ettiğimiz sağlığımız, ancak ortaya bir hastalık çıktığında aklımıza gelir. Ama sağlık bir bozulmasın, hemen keşkelerle dolu cümleler kurmaya başlar, hayatta başka hiçbir şeyin önemli olmadığını söyler dururuz. İşte tam bu noktada söylenecek çok doğru ikinci bir klişe var:

Hayatta hiçbir şey ertelemeye gelmez.

Mesela sağlığınız! Ülkemizde son yıllarda yapılan araştırmalar obezite riski ve beslenme bozukluğuna bağlı olarak gelişen hastalıkların giderek arttığını gösteriyor. Bu durum hepimize hem maddi hem de manevi büyük zararlar veriyor.

Yeni yılda gelin hep birlikte bu zamana kadar yaptığımız beslenme hatalarını düzeltelim. Yeni yılı daha sağlıklı ve düzenli bir yaşama geçtiğimiz yıl yapalım. Unutmayın, bir kişinin yaşamını düzenlemesi çevresine de ışık tutar. Bu yıldan itibaren hiç bir kusurumuzun üzerini örtmeden, hatalarımızın üzerine giderek çözmeye çalışalım.

Yeni yıl daha sağlıklı bir vücut, daha çok gülen gözler, daha çok hareket, daha çok farkındalıkla dolu bir yıl olsun. Şimdi şu çok doğru üçüncü klişeyi hatırlamanın tam zamanı:

Sen daha iyisini hak ediyorsun.

Hepimiz daha sağlıklı bir vücudu ve daha güzel bir hayatı hak ediyoruz. Bu yolda atılması gereken en önemli adım sağlıklı beslenebilmektir. Yemek yapmaya zamanınız olmasa bile Rafinera beslenme planları arasından yaşam stilinize ve kalori ihtiyacınıza uygun paketi seçerek sağlıklı yaşam yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Mutlu yıllar :)

Dyt. Mine Bilge Sefacı

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim