Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Tatil Sonrası Sağlıklı Beslenme Önerileri

Tatil Sonrası Sağlıklı Beslenme Önerileri
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Tatil boyunca aman fazla kaçırmayayım deyip dikkat etmenize rağmen, sürekli ikram edilen pideler, hamburgerler, tatlılara karşı duramadıysanız veya düşündüğünüzden fazla yediyseniz üzülmeyin. Artık toparlanmanın tam zamanı! Zaman kaybetmeden tatil sonrası beslenme ve en önemlisi sağlıklı yaşam önerilerimizi dikkate alın!

Tatilde en çok yapılan hataların başında öğün atlamak gelir. O zaman tatil dönüşü ilk yapılması gereken adım, eski yemek yeme düzenine geri dönmek olacaktır. Düzenli ana ve ara öğünler metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Tatil dönüşü sebze ve yoğurt ağırlıklı beslenme sizi hemen dengeler. Öğle ve akşam yemeklerinizi birkaç gün menünüzde sebze, yoğurt, bol salata ve tam buğday ekmeği bulundurarak tüketmeye çalışın.

Açık büfedeki tatlıları sofranızdan uzaklaştırın, yerine meyve tüketin. Mevsim meyvelerini tercih ederken aynı zamanda çeşitlendirerek her türlü mineral ve vitaminlerden faydalanmaya çalışın. Posa alımınızı artırmak için meyveleri kabukları ile tüketin. Üzerlerine toz tarçın ve biraz zencefil serperseniz meyvelerin sizi daha tok tutacağını da fark edeceksiniz.

Günlük tükettiğiniz su miktarını artırın. Tatilde yolculuk, düzensiz öğünler, daha yağlı ve tuzlu yemekler derken vücudunuzun tuttuğu su oranı, yani ödem artar. Tatil dönüşü günde 2,5-3 lt. su tüketmeye çalışın. Günde 2 bardak tarçınlı, karanfilli metabolizmanızı hızlandıran yeşil çay tüketmeyi de unutmayın!

Tatil dönüşü sağlıklı beslenme düzenine dönmenizin yanı sıra, yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmak için yoğun bir egzersiz programını hayatınıza ekleyin. En azından günde yarım saat veya haftada 3 gün 1'er saat yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. Adım sayarlar bu konuda size destek olabilir, günde 10.000 adım sizi formda tutacaktır.

Tatil dönüşü öğünleri düzenlemekte zorlanıyorsanız çare Rafinera! Sizin için hazırladığımız düşük kalorili, doyurucu, lezzetli mi lezzetli, el değmeden üretimi yapılan paketlerimiz ile tatil dönüşü de yanınızdayız : )

Dyt. Mine Bilge Sefacı

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim