pix
Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Tatil Sonrası Beslenme

Tatil Sonrası Beslenme
Tatil boyunca dikkat etmenize aman fazla kaçırmayayım demenize rağmen sürekli ikram edilen pideler, hamburgerler, tatlılar karşı duramadıysanız, düşündüğünüzden fazla yediyseniz, üzülmeyin. Artık toparlanmanın tam zamanı. Bir kaç gün boyunca yaptığınız kaçamaklarınızın devam etmesi halinde kilo artışlarınız kaçınılmaz olabilir, zaman kaybetmeden dengeyi kuracak önerilerimizi dikkate alın.

Öğün atlamayın!
Tatilde en çok yapılan hataların başında öğün atlamak gelir, o zaman tatil dönüşü ilk yapılması gereken adım eski yemek yeme düzenine geri dönmek olacaktır. Düzenli ana ve ara öğünler metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Tatil dönüşü sebze ve yoğurt ağırlıklı beslenme sizi hemen dengeler. Öğle ve akşam yemeklerinizi bir kaç gün sebze, yoğurt, bol salata ve tam buğday ekmeği olarak tüketmeye çalışın.
bol su için
Bol su için!
Günlük tükettiğiniz su miktarını artırın. Yolculuk, düzensiz öğünler, daha yağlı ve tuzlu yemekler derken tatilde vücudunuzun tuttuğu su oranını yani ödemi artırır. Tatil dönüşü günde 2,5 - 3 lt. su tüketmeye çalışın. Günde 2 bardak tarçınlı, karanfilli metabolizmanızı hızlandıran yeşil çay tüketmeyi de unutmayın!

Hareket edin!
Tatil dönüşü sağlıklı beslenme düzenine dönmenizin yanı sıra yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmak için yoğun egzersiz programını hayatınıza ekleyin. Günde yarım saat veya haftada 3 gün 1'er saat yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. Adım sayarlar bu konuda size destek olabilir, 10.000 adım sizi formda tutacaktır.

meyve tüketin
Meyve tüketin!
Açık büfede kaçan tatlıları sofranızdan uzaklaştırın, yerine meyve tüketin. Mevsim meyvelerini tercih ederken aynı zamanda çeşitlendirerek her türlü mineral ve vitaminlerden faydalanmaya çalışın. Posa alımınızı artırmak için meyveleri kabukları ile tüketirseniz ve aynı zamanda toz tarçın ve biraz zencefil serperseniz meyvelerin sizi daha tok tutacağını fark edeceksiniz.

Tatil dönüşü öğünleri düzenlemekte zorlanıyorsanız çare rafinera! Sizin için hazırladığımız düşük kalorili, doyurucu, lezzetli mi lezzetli paketlerimiz ile tatil dönüşü de yanınızdayız.

Dyt. Mine BİLGE