Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Seyahat Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Seyahat Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Hareket halindeyken tok olmak çok daha önemlidir. Yolculuk molalarında yapacağınız seçimler en iyi seçimler olamasa bile, en azından kilo almadan geri dönmeniz mümkün. Diyetinizi kurtaracak bu rehberi yola çıkarken yanınıza alın.

Kendi aracınız ile yaptığınız seyahatlerde yolculuk boyunca aç kalınacağı düşünülerek hazırladığınız yüksek kalorili yiyecekler size istemediğiniz kiloları kazandırabilir. Sıkıntıdan şekerli besinler yiyip, uyanık kalmak içinde abur-cubur tüketmek yerine çantaya attığınız ufak tefek sağlıklı öğünlerle enerjik bir yolculuk geçirebilirsiniz. Doğru seçilmiş yiyecekler, yolculuk esnasında ödem tutmanızı veya trafikte insanlarla tartışmanızı önlemeye yardımcı olabilir. Gideceğiniz yere ulaştığınızda da hala enerjiniz kalır.

Yolculuğunuza aç karına çıkmayın!!

Seyahat öncesinde sizi tok tutacak protein ağırlıklı bir yemek tüketin. Peynirli, ızgara tavuklu veya light ton balıklı salata iyi bir alternatif olabilir.

Yanınıza mutlaka ceviz, badem, fındık gibi kuru yemişler ile kuru meyve karışımı hazırlayın, böylece yolculukta ara öğünlerinizi atlamamış olursunuz. Yolculukta tüketebileceğiniz kepekli ekmek veya tahıllı lavaş ile hazırladığınız yağsız tostu hazır bulundurun, bu sayede mola verdiğiniz yerdeki yüksek kalorili yiyeceklerden uzak durmuş olursunuz. Yolculuk sırasında sık sık tercih edilen cips yerine kepekli parmak galetalar veya yulaflı müsli tercih edebilirsiniz.

Hazır meyve suları yüksek şeker içerdikleri için evde hazırladığınız bitki veya meyve çayları tüketebilir, ayran ve maden suyunu karıştırarak kaybettiğiniz mineralleri ve suyu yerine koyabilirsiniz.

Kendi aracınız ile seyahat ediyorsanız yiyeceklerinizi bozulma riskinden korumak ve içeceklerinizin soğuk kalmasını sağlamak için arabanıza mini buzluk da alabilirsiniz. Yanınızda önceden hazırladığınız yiyecekler yoksa dinlenme tesislerinden alacağınız besin tercihinizi minumum yağ kullanılanlardan seçebilirsiniz. Yağsız tost en iyi tercihlerden birini oluşturur. Tuvalet sıkıntısı sebebiyle yolculuk sırasında çok su içilmiyor, bu durumda vücudunuzun ödem tutmasına sebep olabiliyor, yolculuk sonrasında su eksiğini tamamlamayı unutmayın.

Seyahat sonrası sebze yemeği ve salata ağırlıklı öğünler ile kilo kayıplarınızın devamlılığını sağlayabilirsiniz. Seyahateniz öncesi ise ne? ne kadar? kaç kalori? sayfamızdan kalori değerlerine göre besinlere bakabilirsiniz.

Dyt. Mine BİLGE

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim