Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolları

Selülitten Kurtulmanın Doğal Yolları
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Araştırmalara göre selülitin oluşma nedeni, vücutta bulunan doku ve yağların dengesiz veya sorunlu olmalarından kaynaklanıyor.
Tatil sezonu açıldı, zayıf, kilolu ayırt etmeden çoğu kişinin derdi olan selülitlerin azalmasına veya oluşumunun engellenmesine yardımcı olan besinlere birlikte göz atalım;

Ananas
En popüler tropik meyvelerden biri olan ananas tam bir vitamin ve mineral deposu.C vitaminin iyi bir kaynağı olan ananasın lif oranı da gayet iyidir. İçerdiği bromelain sayesinde sindirimi hızlandırmaya yardımcı olmakla kalmaz, vücutta meydana gelebilecek olan inflamasyon ve ödemi de etkili bir biçimde azaltır. Ödem söktürücü özelliğinden dolayı selülite karşı savaş açan ananasın meyve şekeri içerdiğini göz önünde bulundurarak miktar kontrolü sağlayarak tüketebilirsiniz.

Kuşkonmaz
Doğal bir ödem söktürücü ve toksin atma özelliği olan kuşkonmaz ödemi engelleyerek selülit oluşumunu engeller.

Yağlı balıklar
Somon gibi yağlı balıklarda bolca bulunan Omega-3, damarları genişleterek kan akışının ve dolaşımının rahatlamasına katkıda bulunuyor.

Zencefil
Anti-enflamatuar etkisi de güçlü olan zencefil kan damarında plakların oluşumunun önüne geçer. Aynı zamanda kanı inceltici etkisinden dolayı dolaşımı ve kan akışını rahatlatır.


Keten Tohumu
Omega-3 ve alfa linoleik asidin kaynağı keten tohumu anti-enflamasyon özelliği sayesinde selülit oluşumunun önüne geçer. Yoğurt veya salatanıza karıştırarak tüketebilirsiniz.

Kereviz
İçeriğindeki vitaminler ve mineraller sayesinde kan damarlarının kasılmasını engelleyerek dolaşımın rahatlamasını sağlamaktadır.

Muz
Muz çok iyi bir enerji kaynağıdır ve ayrıca cilde iyi geldiği bilinen çinko benzeri mineraller içerir. Muzun içerdiği potasyum, kan akışını hızlandırır.

Domates
Domateste bulunan likopen adlı, domatese canlı kırmızı rengini veren ve antioksidan olarak kabul edilen madde kan dolaşımını canlandırmaya yardımcıdır.

Yeşil çay

İçeriğindeki kateşin ile yağ yakımını hızlandıran yeşil çayın çok güçlü anti-aging etkisi bulunuyor. Yeşil çay düzenli tüketilirse (günde 2-3 fincan) metabolizmayı hızlandırarak yağ oluşumunu azaltır. Yeşil çay tüketildikten 30 dakika sonra damarlardaki dolaşım hızlanır ve böylece selülit oluşumunu engeller.

Aslında gördüğünüz gibi selüliti engellemenin en iyi ve en etkili çözümü sağlıklı besinlerden, düzenli beslenmekten yani kısacası mutfaktan geçiyor. Rafinera mutfağına göz atarak, sizler için sağlıklı beslenmenin en kolay yolunu inceleyebilirsiniz :)

Dyt. Mine BİLGE

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim