pix

Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Sabahları Uyanmak İçin En İyi Besinler

Sabahları Uyanmak İçin En İyi Besinler
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Yataktan çıkmakta zorlananlar, bu yazımız tam size göre :) Sabah uykunuzu açmanızı kolaylaştıracak besinler burada!

Su

Uyku sırasında kaybettiğiniz su sizi halsiz hale getirir. Gece boyunca kaybettiğiniz suyu yerine koyarak uykunuzun açılmasını kolaylaştırabilirsiniz. Sabah içtiğiniz 1 bardak suyun içerisine; limonçubuk tarçınve karanfil ekleyerek uykunuzu açmanıza yardımcı olabilirsiniz. 

Yulaf ezmesi

Yüksek miktarda posa içermesi sebebi ile gün boyu kan şekerinizin dengede kalmasını sağlayarak uzun süre tok hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca içerdiği yüksek miktardaki E vitamini sayesinde cildinizin de yenilenmesini sağlayacaktır. 

Yumurta 


Protein ağırlıklı bir kahvaltı güne zinde başlamanızı sağlayacaktır. Anne sütünden sonra gelen en iyi protein kaynağı olarak bilinen yumurtaB grubu vitaminler bakımından zengindir. Çinko ve demir kaynağı olması sebebi ile de, güne iyi başlamanız için kahvaltıda yumurta tüketmek önemli sebeplerden biridir.

Muz


Akşamdan kalma halinden kurtulmanın en çabuk yollarından biri de, muzlu milkshake tüketmektir. Muz, mideyi yatıştırırken süt ise sisteminizi yatıştırıp vücudunuzun su dengesini sağlar. Beraber tüketildiğinde kan şekeri düzeyinin toparlanmasına yardımcı olur.

 


Nane 

Araştırmalar nanenin kokusunun ve tadının stres düşmanı olduğunu gösteriyor. Sabah kahvaltınıza eklediğiniz bir tutam nane güne güzel başlamanıza yardımcı olur!

Kış aylarında mandalina, portakal, kivi, yaz aylarında çilek, kızılcık :) 


Mandalina, portakal, kivi, çilek, kızılcık bu meyvelerin hepsi birer C vitamini deposudur. 
C vitamini, vücudun antioksidan kapasitesini artırarak stresin zararlı etkilerini azaltır. Sabah kahvaltınızda antioksidan ve C vitamini yönünden zengin sebze ve meyvelerden tüketerek güne zinde başlamanızısağlayabilirsiniz. Renkli başlayan kahvaltınız gibi gününüz de neşe dolu geçsin:) 

Dyt. Mine Bilge Sefacı

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim