Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Ofiste Nasıl Kilo Verirsiniz?

Ofiste Nasıl Kilo Verirsiniz?
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

İşler nedeni ile spor yapamıyor, yemek düzenini sağlamakta zorlanıyor ve kilo almanın önüne geçemiyor musunuz? Çalışırken de doğru beslenmek ve bunun yanı sıra kilo kaybetmek mümkün.

En büyük hata kahvaltı yapmadan işe gitmektir. Sağlıklı ve dengeli bir kahvaltı ile günlük performansınız için gerekli olan protein, vitamin ve mineralleri de sağlamış olursunuz. Esmer undan 2 dilim ekmek arası peynirli sandviç veya tam tahıllı kahvaltılık gevrek ile süt veya yoğurt karışımını kahvaltı olarak tüketebilirsiniz.

2-3 saat aralıklar ile dengeli bir şeyler tüketin. Uzun süreli açlıklar metabolizmanızın yavaşlamasına neden olurken bir sonraki öğünde de daha fazla besin tüketimine yol açar. Ara öğünsüzlük ofis arkadaşlarınızın ikram ettiği yüksek kalorili besinlere yöneltir. Bunlar yerine ara öğün olarak kuru meyve ve badem/fındık karışımı veya kepekli grissini ile yoğurt veya sütlü bir kahve mükemmel bir tercih olur.

Yüksek kalorili besinleri saklamak için soldaki çekmecenizi kullanın : ) Yapılan çalışmalara göre kişi sağ tarafında olan nesnelere daha kolay uzanma eğilimi gösteriyor, bu durum solaklarda da sağlaklarda da aynı.

Gün içerisinde su ve çay gibi ihtiyaçlarınızı kendiniz getirin. Asansör kullanmak yerine yürüyerek merdivenleri çıkmaya başlayın. Yürüyüşe çıkın. Gün içindeki adım sayınızı arttırın.

Tatlı ihtiyacınızı azaltmanın en kolay yolu ise düzenli öğünden geçiyor. Yine de tatlısız yapamıyorum diyenlerdenseniz haftada 2 ya da 3 günü geçmeyecek şekilde sütlü tatlı veya dondurma tüketin.

Diyetteyken neler tüketmemiz gerektiğini öğreniyoruz, ancak zamansızlık ve uygun yiyecekleri bulamamak diyeti devam ettirmemize engel oluyor. Günlük almanız gereken enerji değerine yakın paket seçimini yaparak ve öğünleri her gün çeşitlendirerek, el değmeden üretip tüketiminize hazır halde sunduğumuz Rafinera Beslenme Programı en büyük destekçiniz olabilir. 

Beslenme programında yer alan besinlerin birlikte tüketilmeye uygunluğu, metabolizmadaki olumlu etkileri ve öğün saatlerine göre değişen gereksinimler gözetilerek hazırlanan menüler, diyetinize istikrar kolaylığı ve sağlık katacaktır.

Dyt. Mine Bilge Sefacı

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim