Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Neden Kilo Veremiyorum?

Neden Kilo Veremiyorum?
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için elinizden geleni yapıyor ve hala kilo veremiyorsanız, bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir. Neden kilo veremiyorum diye soruyorsanız, işte kilo vermenize engel olabilecek nedenler:

Her Gün Tartılmak: Gün içerisinde ödem artışı, kabızlık gibi kiloyu etkileyebilen değişimler o anlık ağırlığınızı etkiler. Sürekli tartıya çıkmak yanlış; anlık değişikliklerle kilo almış olarak görebilir ve motivasyon kaybını yaşayabilirsiniz. Haftada 1 kez mümkünse diyetisyen kontrolünde tartılmalısınız.

Öğünleri Sık Sık Atlamak: Günde sadece 2-3 öğün veya daha az sıklıkta beslenenlerde düzensiz kan şekeri salgılanması, daha fazla açlık hissi ve kilo problemi görülmekte. Günde 5-6 öğünü belli aralıklarla tüketmeye özen gösterin. Ara öğün alternatiflerini değerlendirin.

Televizyon Karşısında Yemek Yemek: İlginiz başka yerde olduğu için farkına varmadan porsiyonlarınızın artmasına sebep olabilirsiniz. Araştırmalar televizyon karşısında yemek yiyenlerin yemeyenlere göre daha fazla kilo aldığını gösteriyor. 

Çay ve Kahve: Çay ve kahve vücutta fazla miktarda su tutulumuna neden olur. Çay ve kahvenin miktarlarını azaltabilir, bunların yerine bitki çayları tüketebilirsiniz. Gün içerisinde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

Light Ürünleri Sınırsız Tüketmek: Light ürünlerin kalori değeri eşdeğer ürünlere göre azaltılmıştır ama maalesef kalorisiz değildir. Sınırlandırmadan tüketmek kilo artışına neden olabilir.

Sınırsız Bitki Çayı Tüketmek: Bazı türlerin aşırı tüketimi vücutta kalsiyum atımına ve kemik erimesine, bazı türler kalıcı bağırsak problemlerine neden olabilir. Miktarlarına dikkat etmek gerekir.

Sevdiğiniz Besinleri Hiç Tüketmemek: Zayıflamak için asla sevdiğiniz yiyeceklere veda etmemeniz gerekmiyor. Miktarını sınırlayarak veya ödül gününüzde sevdiğiniz besinleri rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Sürekli Aynı Diyeti Uygulamak: Uyguladığınız diyet programları bir süre sonrasında kilo kaybında yavaşlamaya neden olabilir. Diyetisyeninizin kontrolünde programınızı değiştirmek daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Çok Hızlı Kilo Vermek: Kilo kaybı hızının haftada, vücut ağırlığına göre orantılı olarak ortalama 0,5-1 kilo arasında olması önerilir. Hızlı kilo vermek kas kayıplarına neden olabileceği gibi, kilo verdikten sonra da hızlı bir şekilde bu kiloları almanıza neden olur.

Zayıflamak istiyorsak önemli olan yaşam biçimimizi değiştirmek olmalıdır. Rafinera paketleri ile sağlığınız için en kolay yoldan büyük bir adım atabilirsiniz.

Dyt. Mine Bilge Sefacı

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim