Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Neden Kilo Veremiyorum

Neden Kilo Veremiyorum
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Her Gün Tartılmak
Gün içerisinde bile ödem artışı, kabızlık gibi kiloyu etkileyebilen değişimler ile tartıya çıktığınızda kendinizi kilo almış olarak görebilirsiniz. Bu durum sizin motivasyon kaybınıza neden olabilir. Haftada 1 kez mümkünse diyetisyeninizin kontrolünde tartılmalısınız.

Öğünleri Sık Sık Atlamak
Çevrenizde 'Az yersem, kahvaltımı geç yapıp öğün atlarsam kilo verebilirim', 'Akşam yemeklerini tüketmezsen kilo verirsin' diye düşünen bir çok insan vardır. Günde sadece 2-3 öğün veya daha az sıklıkta beslenenlerde düzensiz kan şekeri salgılanması, daha fazla açlık hissi ve kilo problemi görülmekte. Aynı zamanda öğün atlamak metabolizmada yaklaşık olarak %60'lara kadar yavaşlamaya neden olduğu bildirilmektedir.

Televizyon Karşısında Yemek Yemek
İlginiz başka yerde olduğu için farkına varmadan porsiyonlarınızın artmasına neden olabilir. Araştırmalar televizyon karşısında yemek yiyenlerin yemeyenlere göre daha fazla kilo aldığını göstermektedir. Aynı zamanda hızlı tüketime neden olacağı için sindirim problemlerine neden olabilir.

Çay ve Kahve Su Yerine Geçer mi?

Çay ve kahve su yerine geçmemekle beraber, vücutta fazla miktarda su tutulumuna neden olmaktadır. Çay ve kahvenin miktarlarını azaltabilir, bunların yerine bitki çayları tüketebilirsiniz. Gün içerisinde en az 8 bardak su içmeyi ihmal etmeyin.

Light Ürünleri Sınırsız Tüketmek
Light ürünler içeriğindeki yağ veya şeker oranı azaltıldığı için kalori değeri eş değer ürünlere göre azaltılmıştır ama maalesef kalorisiz değildir. Sınırlandırmadan tüketmek kilo artışına neden olabilir.

Bitki Çayları Faydalı, Sınırsız İçebilirim!
Bazı türlerin aşırı tüketimi vücutta kalsiyum atımına ve kemik erimesine, bazı türler kalıcı bağırsak problemlerine neden olabilir. Miktarlarına dikkat etmek gerekir.

Sevdiğiniz Besinleri Tüketmemeye Çalışmak
Diyet hayatınız boyunca uygulayabileceğiniz beslenme düzenini oluşturmak demektir. Zayıflamak için asla sevdiğiniz yiyeceklere veda etmeniz gerekmiyor. Miktarını sınırlayarak veya ödül gününüzde sevdiğiniz besinleri rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Sürekli Aynı Diyeti Uygulamak
Uyguladığınız diyet programı bir süre sonrasında kilo kaybında yavaşlamaya neden olabilir. Diyetisyeninizin kontrolünde programınızı değiştirmek daha sağlıklı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Çok Hızlı Kilo Vermeliyim!
Kilo kaybı hızının haftada, vücut ağırlığına göre orantılı olarak ortalama yarım ile bir buçuk kilo arasında olması önerilir. Hızlı kilo vermek kas kayıplarına neden olabileceği gibi aynı zamanda kilo verdikten sonra hızlı bir şekilde bu kiloları almanıza neden olur.

Zayıflamak istiyorsak önemli olan yaşam biçimimizi değiştirmek olmalıdır. Rafinera ile sağlığınız için en kolay yoldan büyük bir adım atabilirsiniz.

Dyt. Mine BİLGE

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim