Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

İçme Sularınızı Renkli ve Eğlenceli Hale Getirmek İster Misiniz?

İçme Sularınızı Renkli ve Eğlenceli Hale Getirmek İster Misiniz?
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Susuz yaşam olmaz, bunu hepimiz biliyoruz. Metabolizmamızın dengesini sağlayan suyun vücudumuz için önemi saymakla bitmez. Kilo dengemizin sağlanabilmesi için de su oldukça önemli! Öğünlerden önce içilen su, atıştırmalıkları dikkat çekici oranda azaltırken, sıcak su içmek soğuğa nazaran daha fazla tokluk hissi vereceğinden zayıflamaya yardımcıdır ve sindirim sisteminin çalışmasını sağlar. Spor yaparken bol su içmek de yağ yakmanızı hızlandırıcı bir etki yaratır. Bütün bunları biliyor ama yine de su içemiyorum diyorsanız, sesimize kulak verin! Sularınızı renklendirerek hem daha eğlenceli hale getirebilirsiniz hem de daha kolay tüketebilirsiniz. Sularınızı renklendirmek için hangi besinleri tercih edebiliriz bakalım,

Limon
Limon, diğer meyve ve sebzeler gibi birçok vitamin, mineral ve fitokimyasal adı verilen bileşikleri bol miktarda içermektedir. C vitamini içeriği ile sofraların da gözdesidir. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bir araştırma, yeterli miktarda C vitamini alan katılımcıların, egzersiz sırasında yağ yakımını artırdığını belirtmektedir. Araştırmacılar, yeterli miktarda C vitamini alanlarda daha düşük beden kitle indeksi seviyesi görülebildiğini söylemektedir. Sularınıza eklediğiniz limon ile hem kuvvetli bir aroma yakalamış olursunuz hem de sağlığınıza sağlık katmış olursunuz.

Nane
Yoğun aroması sayesinde suyun tadını hemen değiştirecektir, özellikle mide bulantısına ve sindirim güçlüğüne iyi gelecektir.

Çubuk Tarçın
Mükemmel kokusu sayesinde daha kolay su içtiğinizi fark edeceksiniz. Suyunuza eklediğiniz çubuk tarçın, kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olarak tatlı ihtiyacınızı azaltacaktır.Salatalık
Yüzde 95’i su olan salatalık, toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur! Vücudun bir gün içinde ihtiyaç duyduğu vitaminlerin çoğu salatalıkta bulunmaktadır. A vitamini, B vitamini ve bağışıklık sistemini güçlendiren, sizi canlı ve enerjik tutmaya yarayan C vitaminini içerir.

Meyve Parçaları
Elma, havuç, karpuz, şeftali parçaları ile sularınızı renklendirebilir, günlük aldığınız vitamin miktarını artırabilirsiniz. Portakal ve elma kabuklarını kullanarak daha yoğun bir aroma yakalayabilirsiniz.Renklendirdiğiniz suların tatlarının daha da artması için birkaç saat buzdolabında bekletebilirsiniz. Suyunuzu cam şişede tüketmeniz en sağlıklı olanı ancak taşınmasındaki zorluk ve kırılma gibi riskler nedeni ile sağlık için herhangi bir zararı olmayan polietilen ve poliproplen maddelerden yapılmış şişeleri de tercih edebilirsiniz.

Günlük su tüketiminin vücuda faydaları hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, blogumuzu ziyaret edebilirsiniz.

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim