Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Diyette Yemek Zevki

Diyette Yemek Zevki
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Diyete ilk başlayan herkes hayatında birçok şeyin değişeceğini düşünerek geriliyor. Akla hep zevksiz, tatsız-tuzsuz, sıkıcı olan yemekler geliyor nedense. Halbuki diyet sevmediğiniz yiyeceklerle, lezzetsiz beslenme demek değildir. Ömrümüz sadece haşlanmış sebzeyle veya yağsız, tuzsuz peynirle geçmez. Geçse de zaten buna sağlıklı beslenme denemez.

Yapılan çalışmalarda 20 yıl önce bireylerin yüzde 50’sinin yediği yemekten hoşlandığı, şimdi ise bu oranın yüzde 40’a düştüğü görülüyor. Çünkü yemeğin lezzetli olması bireyde suçluluk ve korkuyu beraberinde getiriyor.

Yasaklı beslenme programları bir süre sonra o besinlere karşı olan ilgiyi artırıyor ve bol kalorili besinlerden çok fazla miktarda tüketerek pişmanlık duymamıza sebep oluyor. Sağlıklı beslenme aslında doğru porsiyonlarla kullandığınız besinlerin lezzet ajanları ile yaratıcılığınızı katarak çeşitlendirdiğiniz planlamadır. Eğer herhangi bir hastalığınız yok ise uygun porsiyonlarda tüketildiği sürece yasaklanması istenen hiçbir besin yoktur. Aç kalarak zayıflamak metabolizmanızın yavaşlamasına neden olacak ve diyet sonrasında kilo artışına neden olacaktır.

Ara öğün tüketmenin sağlıklı beslenmenin temel taşlarından biridir. Her gün aynı şeyi tüketmek istemiyorsanız biraz çeşitlendirme yapabilirsiniz. Bazen sütlü tatlı tüketirken, bazen de tam buğday unundan az yağlı hazırladığınız kurabiye sizin ara öğününüz olabilir.

Kahvaltı ile güne başlayarak metabolizmanızı hızlandırabilirsiniz. Hazırladığınız sebzeli bir omlet veya tam tahıllı kahvaltılık gevrek iyi birer alternatif olabilir. Kahvaltılık gevreğinizi bazı günlerde yoğurt ile bazı günlerde süt ile tüketmeniz sıkıcılığın ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır.

Rafinera beslenme programı bu süreçte en büyük destekçiniz olabilir. Rafinera mutfağında yemekler hazırlanırken tamamen doğal ürünler kullanılıyor, mevsiminde ürünler tercih ediliyor ve hiçbir katkı maddesi, raf ömrünü uzatıcı madde veya koruyucu madde içermeden, günlük olarak hazırlanıp taze olarak teslim ediliyor.

Her gıdanın farklı besin öğesi içerdiği göz önünde bulundurularak hazırlanan Rafinera paketlerinde maksimum çeşitlendirme yapılmaya dikkat ediliyor. Tatlısız yapamam diyenler için de keçiboynuzu pekmezi, agave, stevia, taze veya kuru meyveler gibi lezzet ajanları kullanılarak hazırlanmış gurme tarifler köşesindeki tatlılara yer veriliyor.

Unutmayın sevdiğiniz yiyecekleri yememek başarı değildir, sevdiğiniz besinleri hayatınızdan çıkarmadan dengeli beslenme programına devam etmek asıl başarıyı sağlayacaktır.

Dyt. Mine Bilge Sefacı

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim