Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Diyette İstikrar Problemini Aşmak İçin Öneriler

Diyette İstikrar Problemini Aşmak İçin Öneriler
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Yapılan araştırmalar diyete başlayan kişilerin ancak %10'unun 1 haftadan daha uzun süre diyete devam edebildiklerini göstermektedir. Her pazartesi başladığınız diyetlerin bir türlü sonu gelmiyorsa diyette zor gelenin gerçek nedenini bulmaya çalışmadan, kilo vermeye çalışıyor olmanız muhtemel. Yeni beslenme düzeninizi hayatınıza adapte etmenizi kolaylaştıracak birkaç püf noktaya birlikte göz atalım…

Kiloyu sık sık kontrol etmek sadece cesaretinizi kırar. Gün içerisindeki hatalı ölçümler bireyden bireye fark etmekle beraber ölçümlerde 1-4 kilo arasında değişimler gözlemlenmektedir. En doğrusu haftada bir tartılmanızdır. 

Tükettiğiniz her şeyi mutlaka yazın ve hafta sonları bu günlükleri kontrol edip, bir hafta boyunca neler yediğinizi gözden geçirin. Böylelikle neyin eksik neyin fazla olduğunu görmüş olursunuz.

Yasaklı diyetler tamamen hayatınızdan çıkarmaya çalıştığınız yiyecekleri bir süre sonra cazip hale getirir ve kendinizi sabah akşam kendinizi o yiyecekleri tüketir halde bulabilirsiniz. İstikrarı sağlamak için haftada 1 kez 1 öğününüzü serbest bırakın. Her gün aynı besinleri tüketmek yerine çeşitliliği artırarak hem motivasyonunuzu artırın, hem de sıkıcılığı ortadan kaldırın.

İşte veya sosyal hayatınızda size güçlü motivasyon sağlayan bir diyet partneri seçin. Birlikte önce 3 kilo vermeyi hedef edinin, başardığınızda sevinin. Kısa süreli hedefinize ulaştıktan sonra yeni hedefinize odaklanın.

Az çiğneyip, hızlı yerseniz tokluk oluşana kadarki sürede daha çok yemek yersiniz ve aldığınız kalori miktarı artar. Aynı zamanda yemeğin başlangıcını salata ile yaparsanız, yemekte aşırıya kaçmanızın önüne geçmiş olursunuz. Ama salata soslarında tercihinizi balzamik, limon veya nar ekşisi gibi düşük kalorili soslardan yana kullanın.

Güne her gün farklı bir kahvaltı ile başlayın. Besin tüketme sindirim sistemimizi aktive ettiği için sabah yapacağımız dengeli bir kahvaltı metabolizmamızın çalışmasını sağlayarak, sabah yorgunluğumuzu atmamıza da destek olur.

Günlük almanız gereken enerji değerine yakın paket seçiminizi yaparak günlük tüketmeniz gereken öğünleri her gün çeşitlendirerek tüketiminize hazır halde servis ettiğimiz Rafinera Beslenme Programı en büyük destekçiniz olabilir.

Beslenme programında yer alan besinlerin birlikte tüketilmeye uygunluğu, metabolizmadaki olumlu etkileri ve öğün saatlerine göre değişen gereksinimler gözetilerek hazırlanan menüler sizlere sağlıklı diyet vaadediyor.

Dyt. Mine Bilge Sefacı

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim