Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Bronzlaştıran Yaz Besinleri

Bronzlaştıran Yaz Besinleri
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak için besinlerden destek alabilirsiniz. Yüksek oranda beta karoten içeren besinler bronzlaşmanıza da yardımcı olacaktır. Bu sebepler bu besinler halk arasında bronzlaştıran besinler olarak da bilinirler. İşte sağlıklı ve parlak bir cildin en önemli anahtarları olan besinler ve diğer etkileri!

Havucun cildinize olan faydalarını hepiniz duymuşsunuzdur. Havuç cilt kanseri ve güneş lekelerini korumaya da yardımcı olur. Cildinize verdiği sağlığın yanı sıra Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre havuç gibi beta karotenden zengin gıdaların tüketilmesi sperm kalitesini de artırmaktadır. Birçok bronzlaşma ürünü içerisinde cildin renklenmesini artırmak için havucun içeriğindeki alfa karotenin bulunduğunu biliyor muydunuz? 

Kırmızı renkli kapya biber de yüksek oranda karotenoid içerir ve bronzlaşma süresini hızlandırmaya yardımcı olur. Zengin C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yanı sıra kilo vermenizi de destekler.

Yumurta sarısının içeriğindeki tirozin ve A vitamin de cildinizin bronzlaşmasını kolaylaştırır. A vitamini içeriği bronzlaştırma etkisinin yanı sıra cildin yenilenmesine de yardımcı olur.

Bal kabağı renginden de anlaşılacağı gibi mükemmel bir beta karoten kaynağıdır. Cildinize olan desteklerinin yanı sıra yüksek oranda içerdiği lif sayesinde bağırsak hareketlerinizi düzenlemeye de yardımcıdır.

Peynir yüksek oranda selenyum içeriğine sahip olması sayesinde daha iyi bronzlaşmanıza yardımcıdır. Güneş yanığından korunmanıza yardımcı olurken aynı zamanda serbest radikallere karşı vücudunuzu koruyarak cildinizin yaşlanma sürecini de yavaşlatır.

Somon ise yüksek miktarda A vitamini içermesi sayesinde hızlı bronzlaşma sağlar ve cildinizi korur. Omega 3 yağ asitleri sayesinde de kalp sağlığınızın da korunmasına destek olur.

Bronz tenle döndüğümüz tatil sonrası sağlıklı yaşama dönme sırları da bir başka blog yazımızda : )

Dyt. Mine Bilge Sefacı

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim