Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Bronzlaştıran Yaz Besinleri

Bronzlaştıran Yaz Besinleri
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunmak için besinlerden de destek alabilirsiniz. Bu besinler bronzlaşmanıza da yardımcı olacaktır. Yüksek oranda beta karoten içeren besinler sağlıklı ve parlak bir cildin en önemli anahtarlarındandır :)

Havuç;

Havucun cildinize olan faydalarını hepiniz duymuşsunuzdur. Birçok bronzlaşma ürünü içerisinde cildin renklenmesini artırmak için havucun içerisindeki alfa karotenin bulunduğunu biliyor muydunuz? Havuç, cilt kanseri ve güneş lekelerini korumaya da yardımcı olur. Cildinize verdiği sağlığın yanı sıra Harvard Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre havuç gibi beta-karotenden zengin gıdaların tüketilmesi sperm kalitesini de artırmaktadır.

Kapya Biber;

Kırmızı renkli bu sebze yüksek oranda karotenoid içerir ve bronzlaşma sürenizi hızlandırmaya yardımcı olur. Zengin C vitamini içeriği sayesinde bağışıklık sisteminizi güçlendirmenin yanı sıra kilo vermenizi de destekler.

Yumurta;

Özellikle yumurtanın sarısını tüketerek içeriğindeki trozin ve A vitamini sayesinde cildinizin bronzlaşmasını kolaylaştırır. A vitamini içeriği ile bronzlaştırma etkisinin yanı sıra cildin yenilenmesine de yardımcı olur.


Bal kabağı;

Renginden de anlaşılacağı gibi mükemmel bir beta-karoten kaynağıdır :) Cildinize olan desteklerinin yanı sıra yüksek oranda içerdiği lifler sayesinde bağırsak hareketlerinizi düzenlemeye de yardımcı.

Peynir;

Yüksek oranda selenyum içeriğine sahip olması daha iyi bronzlaşmanıza yardımcıdır. Güneş yanığından korunmanıza yardımcı olurken aynı zamanda serbest radikallere karşı vücudunuzu koruyarak cildinizin yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Somon;

Yüksek miktarda A vitamini içermesi sayesinde hızlı bronzlaşma sağlar ve cildinizi korur. Omega-3 yağ asitleri sayesinde de kalp sağlığınızın korunmasına destek olur :)


Dyt. Mine Bilge Sefacı

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim