Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Besin Takviyesi Ne Zaman Gereklidir?

Besin Takviyesi Ne Zaman Gereklidir?
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Besin destek ürünleri, ağızdan alınan ve beslenmenize ek olarak bir veya daha fazla besin maddesinin alınmasını sağlayan ürünlerdir. Tablet, kapsül, sıvı, ve toz şeklinde olabilir.

Gıda takviyeleri genel olarak vitamin, mineral, posa, aminoasitler, esansiyel yağ asitleri ve çeşitli bitkilerin ekstrelerini içeren destek ürünlerdir. Besin destek ürünlerinden istenilen faydayı görebilmeniz için ilk önce bu ürünlerin sadece takviye edici ürünler olduğunu kabul etmeniz gerekir. Hiç bir besin destek ürünleri tek başına ihtiyacınızı karşılamaz, şifa kaynağı değildir. Doğru beslenme alışkanlıklarınıza ek ürün alımınız doğru zamanda doğru ürün tercihi ile istenilen sonuca ulaşabilirsiniz.

Hangi besin takviyesine ihtiyacınız olduğunu belirlemenin en doğru yöntemi doktorunuza veya diyetisyeninize danışmaktır. Yine de bazı belirtileri takip ederek vücudunuzda neyin eksik olduğunu öğrene bilmenize yardımcı olabilir.

Sürekli kas krampları mı yaşıyorsunuz?

Nedeni Magnezyum ve E vitamini eksikliği olabilir. Beslenmenizde badem / fındık gibi kuru yemişlere, bitkisel yağlara, yeşil yapraklı sebzelere, yulaf ve yumurtaya yer vererek, her gün 1 veya 2 adet maden suyu tüketerek kramplarınızın önüne geçebilirsiniz. Yine besin takviyesi olarak alacağınız preparatlar ile bu eksiklikleri tamamlayabilirsiniz.Halsizlik, yorgunluk, unutkanlık şikayetleriniz son zamanda arttı mı?

Bunun sebebi B12 vitamini eksikliği olabilir. B12 vitamini değerlerinizin alt sınırlarda olması gitmeyen kiloların da nedeni olabilir.

Spor destek ürünleri olarak karşımıza çıkan CLA (Konjuge linoleik asit) esansiyel yani dışarıdan alınması gereken yağ asitlerindendir. CLA’ nın etkileri üzerine yapılan çalışmalarda, takviyesinin vücut yağ miktarını azaltılmasında özellikle de karın bölgesindeki yağlanmanın azaltılmasına yardımcı olduğu görülmüştür. L-carnitine ise sporunuzu destekleyerek kas kitlenizin korunmasına yardımcı olur.

Son zamanlarda enerjisiz, sürekli yorgun mu hissediyorsunuz?

Ruşeym yağı ile enerjinizin yükselmesine yardımcı olabilirsiniz. Buğdayın özü olan Ruşeym Omega 3, 6, 9 yağ içeriği, fitosteroller, zindelik veren polikozanol ve E vitaminini de kapsayan zengin içeriği sayesinde enerjinizin yükselmesine yardımcı olacaktır.

Bağırsaklarımızdaki milyarlarca probiyotik bakteri bizimle birlikte kötü huylu mikroplara karşı savaşır. Bizi alerjik maddelerden, toksik ürünlerden, kanserojen moleküllerden korur. Özellikle antibiyotik kullanımı sonrası sayısı azalan probiyotik bakterileri beslenme desteği ile tamamlamak hem bağışıklık sistemimizin güçlenmesi, hem de zayıflama sürecimizin desteklenmesi için oldukça önemli.

Rafinera, kalori paketleriyle sağlıklı beslenme fırsatı sunarken aynı zamanda vücudunuz için gerekli vitamin ve mineral desteği ile sağlıklı kilo vermenizi ve formda kalmanızı sağlıyor. Size en uygun kalori paketini seçmek için sitemizi ziyaret edebilirisiniz.

Dyt. Mine BİLGE

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim