Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Besin Takviyesi Ne Zaman Gereklidir?

Besin Takviyesi Ne Zaman Gereklidir?
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Besin destek ürünleri ağızdan alınan ve beslenmenize ek olarak bir veya daha fazla besin maddesinin vücuda alınmasını sağlayan tablet, kapsül, sıvı veya toz şeklinde ürünlerdir. Gıda takviyeleri genel olarak vitamin, mineral, posa, amino asitler, esansiyel yağ asitleri ve çeşitli bitkilerin ekstrelerini içerir. 

Besin destek ürünlerinden istenilen faydayı görebilmeniz için ilk önce bu ürünlerin sadece takviye edici gıdalar olduğunu kabul etmeniz gerekir. Hiçbir besin destek ürünleri tek başına ihtiyacınızı karşılamaz; şifa kaynağı değildir! 

Hangi besin takviyesine ihtiyacınız olduğunu belirlemenin en doğru yöntemi doktorunuza veya diyetisyeninize danışmaktır. Yine de bazı belirtiler, vücudunuzun hangi besin takviyesine ihtiyaç duyduğunu öğrenmenize yardımcı olabilir.

Sürekli kas krampları mı yaşıyorsunuz? Nedeni magnezyum ve E vitamini eksikliği olabilir. Beslenmenizde badem ve fındık gibi kuru yemişlere, bitkisel yağlara, yeşil yapraklı sebzelere, yulaf ve yumurtaya yer vererek; her gün 1-2 adet maden suyu tüketerek kas kramplarının önüne geçebilirsiniz. Yine besin takviyesi olarak alacağınız preparatlar ile bu eksiklikleri tamamlayabilirsiniz.

Halsizlik, yorgunluk, unutkanlık şikayetleriniz son zamanda arttı mı? Bunun sebebi B12 vitamin eksikliği olabilir. B12 vitamini değerlerinizin alt sınırlarda olması gitmeyen kiloların da nedeni olabilir.

Spor destek ürünleri olarak karşımıza çıkan CLA (konjuge linoleik asit) esansiyel, yani dışarıdan alınması gereken yağ asitlerindendir. CLA’ nın etkileri üzerine yapılan çalışmalarda, takviyesinin vücut yağ miktarını azaltılmasında özellikle de karın bölgesindeki yağlanmanın azaltılmasına yardımcı olduğu görülmüştür.

Son zamanlarda enerjisiz, sürekli yorgun mu hissediyorsunuz? Ruşeym yağı ile enerjinizin yükselmesine yardımcı olabilirsiniz. Buğdayın özü olan ruşeym Omega 3, Omega 6, Omega 9, fitosteroller, zindelik veren policosanol ve E vitaminini de kapsayan zengin içeriği sayesinde enerjinizin yükselmesine yardımcı olacaktır.

Çabuk mu hastalanıyorsunuz? Özellikle antibiyotik kullanımı sonrası sayısı azalan probiyotik bakterileri beslenme desteği ile tamamlamak bağışıklık sistemimizin güçlenmesi ve zayıflama sürecimizin desteklenmesi için oldukça önemli.

Rafinera, kalori paketleriyle  vücudunuz için gerekli vitamin ve mineral desteği ile sağlıklı kilo vermenizi ve formda kalmanızı sağlıyor. Size en uygun kalori paketini seçmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Dyt. Mine Bilge Sefacı

 
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim