Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Akşam Yemeği Saati Kilo Vermeyi Nasıl Etkiler?

Akşam Yemeği Saati Kilo Vermeyi Nasıl Etkiler?
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Diyete başlayan hemen hemen herkesin ortak problemi akşam yemeği kaçta olmalı! Kulaktan kulağa dolaşan diyet efsanelerinin en bilindiğidir, akşam 18.00’den sonra bir şey yeme!

Birçok kişinin geç saatlere kadar çalıştığını göz önüne alacak olursak ya da yemekte buluşmak için plan yaptığımızda en erken 20.00’da buluşalım dediğimizde ya aç kalmamız, ya da asosyal yaşamamız gerekiyor gibi görünüyor. Tabi ki böyle bir yaşamın sürdürebilir olması mümkün değil!

Önemli olan yemeğin saatinden çok tüketeceğiniz yemeğin seçimi! Diyelim ki işten geç çıkacaksınız veya akşam bir yere davetlisiniz ve yemeğiniz saat 20:30-21:00’e sarkacak, eğer hiçbir şey atıştırmadan yemek yemeyi beklerseniz çok fazla acıkır açlığınızı kontrol edemezsiniz. Saat 18:30-19:00 gibi peynir ile Grissini veya meyve ile sütten oluşan küçük bir ara öğün akşam tüketeceğiniz yemeğin miktarını kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır.

Yoğun ve stresli bir gün ardından gece yemek yeme isteği artabilir, bunun bir alışkanlık haline dönmesine izin vermeyin! Gün içerisinde düzenlediğiniz öğünler, kontrollü gece ara öğününü tüketmenizi kolaylaştıracaktır.

Genel olarak yatmadan 2 saat önce gece ara öğününüzü, en geç yatmadan 3 saat önce akşam yemeğinizi tüketmeye çalışın! Bu sayede kalp sağlığınızı korurken aynı zamanda daha rahat yağ yakmış olacaksınız. Unutmayın aşırı yağlı ve yüksek kalori içeren besinleri gün içerisinde bile fazla miktarda tükettiğinizde kilo alabilirsiniz, bu nedenle saat kaçta tükettiğinizden çok, o saatte tüketeceğiniz besinin seçini doğru yapmanızdır.

Dyt. Mine Bilge Sefacı

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim