pix

Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Aç Kalmadan Zayıflamanın Yolları

Aç Kalmadan Zayıflamanın Yolları
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim
Çoğu zaman fazla kilolardan kurtulma ve kilo kaybetme isteği, şok diyetler veya tek tip beslenmeler gibi faturası sağlığınıza kesilecek programlara yöneltebiliyor. Hedefiniz her zaman fazla kilo kaybedip hızla geri gelecek kilolar yerine, verdikten sonra almayacağınız ve yağdan kaybedeceğiniz kilo kayıpları olmalı. Bunu da aç kalmadan yapabilirsiniz. :)
 
Aç kalmadan kilo vermenin en pratik 5 yolu nelermiş, gelin birlikte bakalım:
 
Sık sık Atıştırmak!
 
Gününüzü 5-6 öğüne bölerek 2-3 saat aralıklar ile bir şeyler atıştırmak kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olur, böylece de aç kalmadan kilo verebilirsiniz. Ara öğünler; tatlı krizlerinden uzak durmak, metabolizma hızınızı arttırmak ve kolay kilo vermek için yardımcıdır. Badem, fındık ile meyve, süt veya yoğurt ile galeta iyi birer alternatif olabilir.
 
İştah Kontrol Besinlerini Öğünlerinize Mutlaka Ekleyin!
 
Yanlış besin tercihleri, iştahınızın açılmasına ve doymanızın önüne geçmesine neden olabilir. Yumurta, yoğurt, kuru baklagiller, tam tahıllar ( yulaf, karabuğday, bulgur gibi), yeşillikler, badem, fındık, balık iştah dengeleyen besinlerin başında yer alıyor. Bu besinlere öğünlerinizde yer vererek, aç kalmadan kilo verebilirsiniz.
 
Su İçin, Fark Etmeden Kilo Kaybedin!
 
Su içmek hem zayıflatıyor, hem iştah kapatıyor! Günde 2-2,5 lt su tüketin. Eğer sade sevmiyorsanız içerisine çubuk tarçın, nane, limon ekleyerek lezzetlendirin. Bu sayede tarçının iştah kontrolü üzerine olan mükemmel etkisinden de faydalanın.
 
 
 
Probiyotikler ile Hem Barsaklarınız Hem Yüzünüz Gülsün:)
 
Düzenli çalışan sindirim sistemi, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Yapılan çalışmalar, yeterli bakteri barındırmayan barsakların kişiye yılda 8 kg’ya kadar kilo aldırabileceğini gösteriyor. Sindirim sisteminizin düzenli çalışması için probiyotik takviyesi almayı ihmal etmeyin!
 
Hareket Edin!
 
Havaların ısınması, yağmursuz yollar spor yapmamak için bahane bulma dönemini sona erdirdi. Kuşkusuz metabolizmanızı hızlandıracak en önemli yardımcı da spor. En güzel, ucuz ve kolay sporun başında yürüyüş geliyor. En azından haftada 2 gün 1 saat tempolu yürüyüş, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Yemek yemeyi sevenler için de hem yediklerinizin sindirilmesine, hem de yağ yakımına sebep olacağı için spor yaparak, beslenmenizi çok fazla kısıtlamanıza ihtiyaç kalmadan kilo verebilirsiniz.
 
 
Aç kalmadan kilo vermemizin en büyük destekçileri, ara öğünlerimizin vazgeçilmezi sağlıklı atıştırmalıklar hakkında da detaylı bilgi edinmek isterseniz sizi buraya alalım:)
 
Dyt. Mine BİLGE SEFACI
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim