Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Aç Kalmadan Zayıflama

Aç Kalmadan Zayıflama
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Çoğu zaman fazla kilolardan kurtulma ve kilo kaybetme isteği, şok diyetler veya tek tip beslenmeler gibi faturası sağlığınıza kesilecek programlara yöneltebiliyor. Hedefiniz her zaman fazla kilo kaybedip hızla geri gelecek kilolar yerine, verdikten sonra almayacağınız ve yağdan kaybedeceğiniz kilo kayıpları olmalı. Bunun için aç kalmadan diyet yapabilirsiniz. :)

Aç kalmadan kilo vermenin en pratik 5 yolu nelermiş, gelin birlikte bakalım:

Sık sık Atıştırmak!

Gününüzü 5-6 öğüne bölerek 2-3 saat aralıklar ile bir şeyler atıştırmak kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olur, böylece de aç kalmadan kilo verebilirsiniz. Ara öğünler; tatlı krizlerinden uzak durmak, metabolizma hızınızı arttırmak ve kolay kilo vermek için yardımcıdır. Badem, fındık ile meyve, süt veya yoğurt ile galeta iyi birer alternatif olabilir.

İştah Kontrol Besinlerini Öğünlerinize Mutlaka Ekleyin!

"İyi de ben çok sık acıkıyorum, diyette acıkınca ne yenir ki? "sorularınızı duyar gibiyiz :)  Özellikle bu konuda dikkatli olmalısınız çünkü yanlış besin tercihleri, iştahınızın açılmasına ve doymanızın önüne geçmesine neden olabilir. Diyette ne yenir diye merak edenler için: Yumurta, yoğurt, kuru baklagiller, tam tahıllar ( yulaf, karabuğday, bulgur gibi), yeşillikler, badem, fındık, balık gibi iştah dengeleyen besinlere öğünlerinizde yer vererek, aç kalmadan kilo verebilirsiniz.

Su İçin, Fark Etmeden Kilo Kaybedin!

Su içmek hem zayıflatıyor, hem iştah kapatıyor! Günde 2-2,5 lt su tüketin. Eğer sade sevmiyorsanız içerisine çubuk tarçın, nane, limon ekleyerek lezzetlendirin. Bu sayede tarçının iştah kontrolü üzerine olan mükemmel etkisinden de faydalanın.

Probiyotikler ile Hem Barsaklarınız Hem Yüzünüz Gülsün:)

Düzenli çalışan sindirim sistemi, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Yapılan çalışmalar, yeterli bakteri barındırmayan barsakların kişiye yılda 8 kg’ya kadar kilo aldırabileceğini gösteriyor. Sindirim sisteminizin düzenli çalışması için probiyotik takviyesi almayı ihmal etmeyin!

Hareket Edin!

Havaların ısınması, yağmursuz yollar spor yapmamak için bahane bulma dönemini sona erdirdi. Kuşkusuz metabolizmanızı hızlandıracak en önemli yardımcı da spor. En güzel, ucuz ve kolay sporun başında yürüyüş geliyor. En azından haftada 2 gün 1 saat tempolu yürüyüş, metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Yemek yemeyi sevenler için de hem yediklerinizin sindirilmesine, hem de yağ yakımına sebep olacağı için spor yaparak, beslenmenizi çok fazla kısıtlamanıza ihtiyaç kalmadan kilo verebilirsiniz.

Aç kalmadan kilo vermemizin en büyük destekçileri, ara öğünlerimizin vazgeçilmezi sağlıklı atıştırmalıklar hakkında da detaylı bilgi edinmek isterseniz sizi buraya alalım:)

Dyt. Mine BİLGE SEFACI

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim