Rafinera Blog

Eğitici ve öğretici bilgiler bulabileceğiniz bir diyet ansiklopedisi

Aç Kalmadan Zayıflama

Aç Kalmadan Zayıflama
Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim

Fazla kilolardan kurtulma isteği çoğu zaman şok diyet veya tek tip beslenme gibi faturası sağlığınıza kesilecek yanlışlara yöneltebiliyor. Hedefiniz her zaman verdikten sonra almayacağınız ve yağdan kaybedeceğiniz kilo kayıpları olmalı; fazla kilo kaybedip hızla geri almak değil! Bunun için aç kalmadan diyet yapabilirsiniz. Aç kalmadan zayıflamanın en pratik 5 yolunu gelin birlikte inceleyelim.

Gününüzü 5 öğüne bölerek 2-3 saat aralıklar ile bir şeyler yemek kan şekerinizi dengelemeye yardımcı olur. Ara öğünler tatlı krizlerinden uzak durmak, metabolizma hızınızı arttırmak ve kolay kilo vermek için yardımcıdır. Badem, fındık ile meyve, süt veya yoğurt ile galeta iyi birer alternatif olabilir.

İyi de ben çok sık acıkıyorum, diyette acıkınca ne yenir ki dediğinizi duyar gibiyiz. Özellikle bu konuda dikkatli olmalısınız. Yanlış besin tercihleri iştahınızın açılmasına bile neden olabilir. Diyette ne yenir diye merak edenler için önerilerimiz yumurta, yoğurt, kuru baklagiller, tam tahıllar (yulaf, karabuğday, bulgur vs.), yeşillikler, badem, fındık, balık gibi iştah dengeleyen besinler. Bunlara öğünlerinizde yer vererek aç kalmadan kilo verebilirsiniz.

Su içmek de hem zayıflatır, hem de iştah kapatır. Günde 2-2,5 litre su tüketmelisiniz. İçerisine çubuk tarçın, nane, limon ekleyerek suyunuzu lezzetlendirebilirsiniz. Bu sayede tarçının iştah kontrolü üzerine olan mükemmel etkisinden de faydalanırsınız.

Düzenli çalışan bir sindirim sistemi de metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır. Sindirim sisteminizin düzenli çalışması için probiyotik takviyesi alabilirsiniz.

Havaların ısınması ile spor yapmamak için bahane bulma dönemi de sona erdi. Kuşkusuz metabolizmanızı hızlandıracak en önemli yardımcı da spor. En güzel, ucuz ve kolay spor ise yürümek. En azından haftada 2 gün, 1 saatlik bir tempolu yürüyüş metabolizmanızı hızlandıracaktır. Yapacağınız spor hem yediklerinizin sindirilmesine, hem de yağ yakımına yardımcı olacağı için, beslenmenizi çok fazla kısıtlamaya ihtiyaç kalmadan bile kilo verebilirsiniz.

Sağlıklı zayıflamanın en büyük destekçileri, ara öğünlerimizin vazgeçilmezi sağlıklı atıştırmalıklar hakkında da detaylı bilgi edinmek isterseniz sizi masa başında çalışanlar için öneriler makalemize alalım.

Dyt. Mine Bilge Sefacı

Diyete Başla Kilo Kontrolü Sağlıklı 5 Öğün Diyetisyen Desteği Uygun Fiyat Kapıya Teslim